15.06.2024 Dziś imieniny Jolanty, Lotara, Wita


POMOCYPosty:
1

Witam!

Mam 17 lat, 174 i 90kg. Chce się odchudzić. Nie wiem jak się do tego zabrać. Może jakaś dieta dla mnie.Tylko ze jest pewien problem, mam alergię oraz astmę oskrzelową. Do dietetyka trzeba czekac w masakyrcznych  kolejkach nawet do 2 miesięcy.

Błagam o pomoc.

 

Paweł. 


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
38
nie związana/y ze służbą zdrowia

W Twoim przypadku to raczej na pewno powinnieneś się odchudzać pod kontrolą lekarza lub doświadczonego dietetyka. Odchudzanie prawie zawsze powinno się wiązać ze zwiększoną aktywnością fizyczną, a nie wiem jak z tym może być u Ciebie przy astmie.

Generalnie odchudzanie jest proste.

Zrób sobie tabelkę, wpisuj masę i kaloryczność tego co jesz - zobaczysz ile zjadasz dziennie kalorii. Popatrz na czym nabijasz najwięcej kalorii i to ogranicz albo zastąp produktami mniej kalorycznymi. Jeżeli norme masz 2000-2200, to zjadaj 1600-1800 kcal. Jak jesz smażone kotlety na obiad, to zastąp je rybą albo gotowanym mięskiem. 

Jak jesz słodkie jogurty, to zamiast tego jedź niesłodzone lub słodzone kefiry i maślanki (sprawdzaj na opakowaniach liczbę kalorii. Jeden kefin ma 70 kcal na 100 ml drugi ma tylko 40 kcal - to już Ci daje oszczędność).

Nie jedź na noc, 2-3 godz. przed snem ostatni posiłek.

I jedź regularnie. Powinno się jeść 5-6 razy dziennie, co 3-4 godziny.Posiłki są wtedy mniejsze.

Nie stosuj żadnych diet typu Dukan itd - odchudzanie to prosty proces i to właściwie sposób odżywiania się. Po prostu po schudnięciu zbędnych kilogramów dalej powinno się odżywiać w podobny sposób, tylko można wtedy zjadać więcej kalorii.

Jak w diecie zrezygnujesz z węglowodanów, a potem po schudnięciu znowu zaczniesz je jeść, to i tak znowu przytyjesz.

Odchudzanie to tak naprawdę prawidłowa dieta, ale z ograniczeniem kaloryczności produktów i zastąpieniem węglowodanów bardziej tuczących, tymi lepiej przyswajalnymi.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT