Nietolerancja fruktozy u dziecka | Ochoroba.pl
02.12.2022 Dziś imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny


Nietolerancja fruktozy u dzieckaPosty:
1

Witam,

mojej córce Gabrysi 6,5 roku w połowie listopada 2016 r. podczas badania w Centrum Zdrowia Dziecka test oddechowy WTO zdiagnozowano nietolerancj fruktozy.

Na badanie ja nalegałam ponieważ Gabi od prawie zawsze miała duży wzdęty brzuszek, córka leczona jest też na niedoczynność tarczyce, dlatego też ja zawsze pilnowałam co je, ile je i ten brzuch nigdy mi nie pasował. Po stwierdzonej diagnozie związanej z nietolerancją gabi była 6 tygodni na diecie bez owoców, warzyw, glukoza zamiast cukru zwykłego, pieczywo bez cukru i ogólnie jak mogłam to ograniczyłam ccukier ponieważ Gabi przyjmowała jeszcze antybiotyk Metranidazol ponieważ podczas testu oddechowego dysbakterioza.

Przez tem czas gdy Gabi nie jadła owoców, warzyw, używała glukozy do słodzenia i nie miała kontaktu z cukrem było widać wielkie zmiany w jej wyglądzie ponieważ brzuszek zginął całkiem, ogólnie ciało się jej bardzo wyskukliło. Niestety w momencie gdy zaczełam stopniowo wprowadzac jej owoce, warzywa z małą zawartoscia fruktozy znów jest to samo:wzdęty brzuch, ogólnie ciało takie napompowane, rozlazłe!

co ja mam podawać jej do jedzenia, jakie owoce i warzywa, i jakie pieczywo bedzie najlepsze bo wyczytałamże nie powinna jeść pszenicy i jeczmienia?

bardzo prosze o pomoc

Kacprzak Żaneta


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT