16.07.2024 Dziś imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli


Dieta a wypadanie włosówPosty:
2

Dzień dobry.

Mój problem polega na tym, że od jakiegoś miesiąca coraz bardziej wypadają mi włosy. Są słabsze i z każdym dniem jest ich coraz mniej. Sądzę, że może być to spowodowane dość restrykcyjną deitą, przez ponad 4 miesiące byłam na 600 kcal, powoli z tego wychodzę, teraz jem mniej więcej 900 kcal na dzień, czasem więcej. Jednak chciałabym się dowiedzieć czy mogę coś zrobić dla moich włosów co poprawi ich kondycję i zapobiegnie wypadaniu.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejzwiązana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

Cześć,

skąd pomysł na tak rygorystyczną dietę? Sama widzisz, że nie służy to Twojemu organizmowi. 600 kcal to bardzo mało, choć w odżywianiu to nie o kalorie chodzi, to jednak podejrzewam, że taka dieta nie dostarczała Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych i stąd być może taka reakcja organizmu.

Twój organizm pewnie nie dostawał wystarczającej ilości odpowiednich składników, minerałów i stąd taki efekt.

Możesz npisać jakie były efekty tej diety? 

Posty:
2
związana/y ze służbą zdrowia

Wiem, że nie służy, dlatego ją zmieniam. Na diecie byłam od stycznia, dodatkowo ćwiczyłam, w sumie nie było najgorzej, nauczyłam się sporo dzięki temu, szkoda, że na własnych błędach, ale teraz wiem, że nikomu bym nie polecała tej diety.

Tyle to ja wiem, napisałam tutaj po to, żeby ktoś powiedział mi czy zna jakiś sposób żeby powstrzymać wypadanie włosów, bo już naprawdę biednie z nimi.

Efekty? W sumie efekty są widoczne jeśli chodzi o schudnięcie, moje samopoczucie, utratę centymetrów. Nie powiem ile dokładnie kg zrzuciłam bo nie mam dostępu do wagi, ale znajomi mówią, że w sumie jestem teraz szczuplejsza niż kiedykolwiek wcześniej, jednak jeszcze trochę przede mną, teraz na nieco innych zasadach.

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

Kira, na pewno na wzmocnienie włosów poleca się suplementację cynku. Natomiast jak z każdą suplementacją nie ma co przesadzać. Mnie też kiedyś się włosy osłabiły, wypadały, kupiłem sobie w aptece cynk i łykałem, ale nie zużyłem całego opakowania a problem zniknął. U Ciebie niestety to może mieć bardziej złożone przyczyny, wynikające z dłuższego wyjałowienia organizmu dietą.

Zerknij tutaj: 

http://www.ochoroba.pl/grupy/dieta-a-wypadanie-wlosow 

Tu masz wypowiedzi dietetyków co do samej diety przy wypadaniu włosów. Jak widać taka dieta opiera się głównie o dobre odżywienie organizmu w niezbędne witaminy i minerały oraz białko. Z tego co wypisała dietetyczka możesz sobie skomponować posiłki z wymienionych tam składników. 

Myślę, że nie zaszkodziłaby też wizyta u zwykłego internisty, który po tej katorżniczej diecie skierowałby Cię na podstawowe badania z krwi i moczu. Może coś wyjaśnią, wtedy będziesz miała jasność ew. co powinnaś wzmocnić i czy wszystko jest ok. Takie wypadanie włosów może samo Ci minąć za jakiś czas, jeśli wróciłaś do normalnego, zdrowego odżywiania się. 


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT