Zimne dłonie - co mogą oznaczać, czego są objawem? | Ochoroba.pl
14.04.2021 Dziś imieniny Bernarda, Martyny, Waleriana

Wiedza użytkowników: choroby

Zimne dłonie - co mogą oznaczać, czego są objawem?

avatar
Autor:
Wiek:
41 lat
Miasto:
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

ZIMNE DŁONIE - CO MOGĄ OZNACZAĆ?

Często zdarza się, że nawet w 25 stopniowym upale ktoś ma lodowate ręce. Co może być powodem takiego stanu rzeczy?

Niestety zdarza się, że ten symptom jest spowodowany chorobami układu krążenia. W takim przypadku powinnaś iść do lekarza, który zmierzy ci ciśnienie i ewentualnie wykona EKG.

Jeżeli dodatkowo twoje ręce są sine lub drętwieją to może oznaczać, że cierpisz na groźna chorobę Buergera.

Innym powodem marznięcia rąk jest niskie ciśnienie. W takim przypadku krążenie krwi jest bardzo słabe, stąd uczucie zimnych rąk. Na szczęście w większości przypadków niskie ciśnienie nie jest niczym groźnym. Zazwyczaj wystarczą domowe sposoby na podniesienie ciśnienia: http://www.ochoroba.pl/2763-sposoby-na-podniesienie-cisnienia-czyli-rady...

Również palenie papierosów utrudnia krążenie krwi - naczynia obkurczają się i utrudniają dopływ krwi do dłoni. Jedynym wyjściem jest rzucenie palenia. Zdarza się, że zimne dłonie są skutkiem ucisku kręgosłupa na nerwy. Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe kręgosłupa koniecznie udaj się do ortopedy.

Najbardziej powszechną przyczyna zimnych dłoni jest po prostu stres. Na pewno każdy chociaż raz w momencie odczuwania stresu miał lodowate, spocone dłonie Również zespół cieśni nadgarstka jest przyczyną zaburzonego krążenia w dłoniach. W takim przypadku niezbędne staje się stosowanie specjalnych podkładek pod mysz i klawiaturę oraz konsultacja ortopedy. Inną przyczyną zimnych dłoni są kolagenozy - choroby autoimmunologiczne. W takim przypadku organizm sam niszczy swoje tkanki i komórki. Właśnie z tego powodu krążenie krwi w kończynach jest upośledzone. W przypadku zaobserwowania u siebie dodatkowo zmian skórnych, łysienia, zaburzeń czucia, owrzodzenia należy udać się do reumatologa lub dermatologa.

Czytaj więcej o sposobach na zimne dłonie:

Sposoby na zimne dłonie -> http://www.ochoroba.pl/4379-sposoby-na-zimne-dlonie-i-stopyNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT