21.06.2018 Dziś imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa


Zioła a kamica żółciowaPosty:
91

Hej,
moja mama cierpi na kamicę żółciową, pomyślałam, że na pewno niektóre zioła mogłyby jej pomóc.
Czy są jakieś zioła, które nie tylko usuną dolegliwości,ale poradzą sobie też z rozpuszczeniem kamieni żółciowych?
Czy to w ogóle możliwe?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
44
0

Aniu,
Kamica żółciowa jest schorzeniem polegającym na powstaniu złogów w woreczku żółciowym, na skutek nadmiernego nasycenia żółci cholesterolem i wapniem (rzadziej). Możliwym powikłaniem w tej chorobie jest zator dróg żółciowych przez zalegające w pęcherzyku kamienie, co może prowadzić do konieczności leczenia operacyjnego. Długotrwałe zatrzymywanie żółci w pęcherzyku może także powodować uszkodzenia wątroby. Dlatego dolegliwość, o której piszesz kwalifikuje się do niezwłocznej konsultacji z lekarzem.
Bardzo ważne jest, aby podstawą do rozpoznania kamicy żółciowej była diagnoza lekarska, ponieważ takie same objawy może wywoływać zupełnie inna choroba.
Jest wiele surowców zielarskich wspomagających pracę wątroby i funkcjonowanie pęcherzyka żółciowego, ale stosowanych raczej w profilaktyce, niż terapii kamicy żółciowej.
W leczeniu kamicy żółciowej można włączyć, jako surowce wspomagające, niżej wymienione przeze mnie, ale powinno się to odbyć po konsultacji z lekarzem . Nie bójmy się pytać lekarza o ziołową alternatywę dla leków syntetycznych.
Jednym z surowców o działaniu żółciotwórczym, żółciopędnym i przeciwzapalnym jest kłącze ostryżu długiego, czyli kurkumy. Zawarta w nim kurkumina pobudza także wątrobę do wytwarzania kwasów żółciowych, ułatwia przepływ żółci przez drogi żółciowe przez co zapobiega objawom zastoju drobnych kamieni i ich powstawaniu.
Innym, stosowanym w kamicy żółciowej surowcem, jest liść boldo. Wykazuje on podobny kierunek działania do kłącza ostryżu ? żółciotwórczy, żółciopędny, wspomagający motorykę dróg żółciowych.
Znanym i cenionym preparatem stosowanym w prewencji i leczeniu wspomagającym kamicy są także preparaty z korzenia rzodkwi czarnej.
Pomocniczo w kamicy żółciowej można też zastosować kwiatostan kocanki piaskowej
Istnieją doniesienia, że olejek z mięty pieprzowej, przyjmowany w postaci kapsułek, może powodować rozkład kamieni żółciowych.
Dziś zabieg rozbijania kamieni przeprowadza się bez interwencji chirurgicznej, np. przez kruszenie kamieni z wykorzystaniem ultradźwięków (litotrypsja) czy przezskórne podanie rozpuszczających je środków farmakologicznych.
Ponieważ istotną rolę w procesie tworzenia kamieni żółciowych odgrywa dieta, zachęcam do skorzystania z porad dietetyka.

Posty:
322
dietetyk

Myślę, że skoro Twoja mama cierpi na kamicę żółciową powinna zwrócić szczególną uwagę na dietę. Oto kilka cennych wskazówek dietetycznych przydatnych w tym schorzeniu
http://www.ochoroba.pl/artykuly/2551-kamica-woreczka-zolciowego-%E2%80%93-zalecenia-dietetyczne


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT