03.08.2020 Dziś imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii


Trądzik - leczenie mężczyn a leczenie kobietPosty:
27

Witajcie. Swoją drogą dawno mnie tu nie było :)

Pierwsza rzecz na temat trądziku jaką wiem, to coś co usłyszałem kiedyś u lekarza. A powiedział on coś takiego "no niestety nie jest Pan dziewczyną, bo z nimi nie ma problemu" - tak rzekł. Ponoć u kobiet trądzik jest prędzej lub później, ale wyleczalny w prawie 100 %. I generalnie zazwyczaj leczy się to u ginekologów, a nie u dermatologów. U facetów niestety nie można podawać jakiś tam hormonów, w związku z tym leczenie odbywa się innymi sposobami i to niekoniecznie doprowadzjącymi do skutku.

Coś o tym wiecie ?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejNie jestem związany z branżą medyczną

Komentarze

Posty:
38
nie związana/y ze służbą zdrowia

Witaj Łukaszu :)

Nie mam pojęcia jak jest u mężczyzn ale faktycznie kobiety bardzo często leczy się hormonalnie. Efekty potrafią być bardzo dobre. Osobiście znam lekarza dermatologa, który prawie każdą młodą dziewczynę odsyła do swojej znajomej pani ginekolog. Ta faktycznie leczy trądzik, aczkolwiek ładnie też "kasuje" swoje pacjentki (no ale to nie ten temat :)

Osobiście nie leczyłam się na trądzik,, więc o szczegółach terapii nic nie powiem. Ale potwierdzam tą opinię. A czy mężczyzn leczy się gorzej ? Więcej widzę chłopaków z trądzikiem niż dziewczyn, więc to chyba się potwierdza.

Posty:
85
nie związana/y ze służbą zdrowia

hmm... może to że u chłopców bardziej jest widoczny trądzik wynika z tego, że dziewczęta stosują różnego rodzaju makijaże i chyba też nie tzreba wspominać, że dziewczyny bardziej dbarją o pielęgnację skóry niż mężczyźni, więc to pewnie też ma jakieś znaczenie. Wiem sama po sobie w okresie gdy pojawiały się u mnie pryszcze ja stosowałam jakieś żele oczyszczajace, toniki, pilingi i maseczki a potem specjalne kremy, pudry itd... więc moje zmiany na twarzy były mało widoczne.. a mój brat?? hmm tylko umył twarz mydłem, nawet nie posmarował kremem i całego buziaka miał w pryszczach.

Posty:
48
nie związana/y ze służbą zdrowia

Trądzik - to chyba nieodłączny element okresu dojrzewania i jedni przechodzą go lepiej inni gorzej, jedni krócej inni dłużej. Mnie ten proeblem też dotyczył w pewnym okresie mojego życia, ale leki przypisywał mi dermatolog, myślę że leczenie hormonalne się podejmuje gdy trądzik jest naprawdę bardzo nasilony, oraz gdy leki demratologiczne nie pomagają.

Tak jak wspomniała Kornela, czasami dokładniejsza pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo skuteczna:)

Posty:
9
nie związana/y ze służbą zdrowia

Bo to jest tak, że przyczyną trądziku jest łojotok, który powoduje zatkanie gruczołów lojowych a z kolei bardzo duży wpływ na łojotok ma wolny testosteron. Może właśnie stąd wynika to, że u kobiet, podając hormony kobiece i zmniejszając ilość testosterony cera się poprawia. Tylko jeżeli odstawia się np. tabletki antykoncepcyjne, to przeważnie stan sprzed rozpoczecia brania wraca i trądzik również wraca. No i koło zamknięte. Jednak nie jest prawdą, że u mężczyzn nie da się wyleczyć trądziku. Można i to nawet u facetów jest prostsza sprawa, bo najlepiej wtedy przejść kuracje Aknenorminem a kobiety muszą dodatkowo się przy nim skutecznie przed ciążą zabezpieczac. Faceci tego problemu nie mają :P

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

A co to jest ten aknenormin ?

Posty:
45
nie związana/y ze służbą zdrowia

Moja koleżanka miała straszny trądzik, leczyła się u dermatologa przez 2 lata. W końcu zmieniła dermatologa,który polecił jej ginekologa,  ten wysłał ja na badania hormonów, przepisał tabletki antykoncepcyjne i po roku leczenia dziewczyna ma cerę jak laleczka porcelanowa. Może ma jedną czy dwie malutkie blizny, ale w prównaniu z tym co było to wygląda świetnie. Więc rzeczywiście kobiety mają chyba łatwiej.

Posty:
28
nie związana/y ze służbą zdrowia

Sandro, tylko to nie jest tak kolorowo jak piszesz: dziewczyna miała trądzik, wzięła tabletki anty i juz po problemie. Sama miałam straszny trądzik,  zaczęłam brać tabletki anty i miałam piękną cerę. Odstawiłam- po 2 tygodniach wysypało mi całą twarz. Więc znowu zaczęlam je brać. Tylko, że wiadomo, że tabletki antykoncepcyjne mają sporo skutków ubocznych, więc nie będę ich brać do końca życia, tym bardziej, że planuje mieć niedługo dziecko...

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

A co to jest ten aknenormin ?

Posty:
27
Nie jestem związany z branżą medyczną

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Anita, Aknenormin czy to jest lek a la Roaccutane ? Jeśli tak, to na własnym przykładze - tego typu leki nie dają 100 % wyleczalności (ale wiele osób leczy się tym rzeczywiście i nie ma nawrotów)

Pati, ja pisałem właśnie o takim ostrym trądziku, który nie przechodzi po okresie dojrzewania :) Jak przejdzie po dojrzewaniu, to w czym problem ? :)

Sandra - no właśnie o to mi chodziło. Kobiety leczy się tabletkami antykoncepcyjnymi. W niczym nie przypomina to katuszy, które ludzie przechodzą przy braniu np. roaccutane (ale żebym był dobrze zrozumiany, ten lek,, pomaga bardzo wielu ludziom. Inna sprawa, że trzeba przy nim uważać).

Amelia - Fakt, nawrót trądziku po odstawieniu antykoncepcji przez kobiety, to na pewno problem - porównywalny do nie działania np. roaccutane (na część osób nie działa to trwale - wiem coś o tym, bo przeszedłem leczenie tym specyfikiem). Pytanie, czy nie należysz niestety do tej grupy osób, którym to po prostu nie pomoże (antykoncepcja). I wtedy czeka Cie coś w stylu Roaccutane (pisze coś, bo są już chyba różne zamienniki).

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Mojemu synowi na trądzik pomaga maść cynkowa, w sumie nie ma on zbyt nasilonego tego trądziku, ale jak posmaruje maścią to pięknie się wysuszają


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT