01.10.2020 Dziś imieniny Heloizy, Igora, Remigiusza


Terapia GarsonaPosty:
136

Przeczytajcie:
http://www.ochoroba.pl/2560-terapia-gersona-w-leczeniu-nowotworow-i-chorob-przewleklych
znalazłam forum, na którym osoby stosujące tę terapię wymieniają się doświadczeniami,
królują zwłaszcza opisy lewatyw i wlewów doodbytnyczych, jestem przekonana, że takie praktyki są niebezpieczne
jak to się dzieje, że tyle osób podłapuje takie "nowinki"?
przerażające!!


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Myślę, że wiele osób kieruje się po prostu modą na tego typu zabiegi i przyznam, że mnie również to przeraża. Skrajne emocje budzi we mnie także fakt, że wiele z tych osób jest ciężko chorych, ślepo wierzą, że rozreklamowana terapia im pomoże, rezygnują z konwencjonalnego leczenia i w tym wszystkim nie natrafiają na osobę, która uświadomi im jak wielki błąd popełniają. Przykre. Bardzo przykre.

Posty:
136
nie związana/y ze służbą zdrowia

Zgadzam się z Tobą.
Bardzo zaskoczyło mnie to, że osoby korzystające z terapii są tak zamknięte na ewentualne negatywne jej skutki (zaznaczam,że na forum wypowiadały się osoby walczące z nadwagą za pomocą wlewów, a nie chorzy na nowotwory - ich to bym zrozumiała, ze walcząc ze straszną chorobą chwytają się każdej metody)
Wypowiedziała się pielęgniarka, że obecnie w medycynie lewatywy i wlewy stosuje się możliwie jak najrzadziej, tylko przed wymagającymi tego zabiegami i przy leczeniu zaparć opornych na leki. Sam zabieg wykonuje się w szpitalu, a lekarze nie zlecają samodzielnych lewatyw czy wlewów, bo wykonane przez osoby, które nie umieją tego zrobić mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Niestety nikt się z tą panią nie zgodziła argumentując, ze wlewy nie są pacjentom polecane tylko dlatego, że służba zdrowia zbyt mało by na nich zarobiła
Kilka osób opisywało pojawienie się krwi z jelita itd i o zgrozo! pozostali użytkownicy pisali im, że tak musi być, że krew jest czymś normalnym
to jakiś absurd!

Posty:
240
dietetyk

Hydrokolonoterapia (potocznie płukanie jelita grubego) to zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością, ale wykonywany jest najczęściej w gabinetach kosmetycznych czy salonach SPA, a nie placówkach opieki zdrowotnej.
Może być niebezpieczny - zdarzają się naruszenia śluzówki jelita grubego, pęknięcia jego ścian, nie mówiąc już o wyjałowieniu jelita z obecnej w nim ochronnej warstwy śluzu i dobroczynnych szczepów bakterii.
Terapie Gersona obejmuje także dietę wegetariańską - udowodniono, ze ma ona bardzo korzystny wpływ na leczenie niektórych chorób. W kilku ośrodkach w USA stosuje się dietę wegańską w terapii chorób układu krążenia.
Nie zmienia to faktu, że terapia Gersona budzi kontrowersje(nie ze względu na dietę wegetariańską, ale właśnie z powodu obowiązującego w tej terapii płukania jelit).
Anna Szczygłowska, dietetyk

Posty:
11
nie związana/y ze służbą zdrowia

Kiedyś widziałam program w TV na ten temat. Mówili, że jest to bardzo popularne na zachodzie, szczególnie u celebrytek :) Aktorki, piosenkarki, gwiazdy TV masowo strzelają sobie lewatywki. Zgroza :)
Z tego co wiem, to jest to bardzo niebezpieczne. A jeśli ktoś ma np. uszkodzone jelita, albo bardzo wrażliwe, to może sobie nieźle zaszkodzić.

Posty:
136
nie związana/y ze służbą zdrowia

Jasne, ze tak nawet jak nie ma uszkodzonych jelit to może je podrażnić właśnie wlewem.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT