16.07.2024 Dziś imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli


Proszę o pomoc.Posty:
2

Mam 16 lat, około 175 cm wzrostu i ważę 67 kilogramów. Wiem, że moja waga jest prawidłowa ale nie czuję się z nią zbyt dobrze. Chciałabym zgubić kilka kilogramów, aby mój brzuch i uda stał się szczuplejsze. Próbowałam już kilka razy ale zawsze wracałam do poprzedniej wagi. Jeżeli chodzi o uprawianie sportu to jestem dość mocno ograniczona ponieważ mam bardzo poważne problemy z kolanami ale w najbliższym czasie zamierzam zacząć chodzić na basen. Bardzo proszę o wskazówki żywieniowe które pozwolą mi zgubić zbędne kilogramy oraz o zestaw ćwiczeń które nie będą obciążać moich kolan. Z góry dziękuję. 


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

jak będizesz robiła proste brzuszki na leżąco, nawet z wyprostowanymi nogami, to nie powinnaś obciążyć kolan. Na pewno takie ćwiczenie wpłynie na jędrność ciała. Z udami gorzej.

Ja bym na Twoim miejscu zaczął liczyć kalorię, ustalił sobie poziom z 20 proc. mniejszy dziennie niż norma dla Ciebie i przez 3 miesiące w tym trwał. Powinnaś schudnąć kilka kilo w 2-3 miesiące.

Tylko nie możesz w czasie tego odchudzania zaniedbać dostarczania organizmowi wszystkich składników odzywczych. Musi być białko (najlepiej z gotowanego kurczaka, ryby), dużo warzyw gotowanych a najlepiej surowych, węglowodany np. z razowego pieczywa, ziemniaków, mikro-makroelemnty (dalej się nie mądrze - najlepiej by to opisał dietetyk).

Chudnie się jak się zastępuje produkty bardziej kaloryczne, mniej kalorycznymi. Np. ja schudłem sporo jak przestałem jeść bułek białych, białego pieczywa - zastąpiłem to max 2-3 kromkami razowego pieczywa dziennie. A głód często gaszę maślankami i kefirami naturalnymi - mają 40-50 kcal na 1000 militrów - a co to jest. Nic.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT