21.09.2023 Dziś imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca


Oczyszczanie organizmuPosty:
24

Witam, niedługo wybieram się na urlop nad morze pomyślałam, że może jest dobry czas na to, żeby zastosować jakąś kurację odtruwającą organizm, żeby poczuć się lżej i bardziej komfortowo na wakacjach. Bardzo proszę o jakieś wskazówki, co mogłabym zrobić w tym kierunku. Na razie popijam tylko herbatę z bratka.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
178
nie związana/y ze służbą zdrowia

sorry, ale to oczyszczenie organizmu to nie jest jakieś oszołomstwo?

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

No z tym oczyszczaniem to trzeba uważać. Ktoś opowiedział mi kiedyś historię młodego gościa z nadwagą, który postanowił zrzucić możliwie najwięcej kilogramów w możliwie krótkim czasie. Zrzucił, tylko skończyło się to dla niego tragicznie. Z tkanki tłuszczowej w trakcie odchudzania uwolniło się tyle toksyn, że jego organizm nie nadążył ich usuwać i koleś zmarł.

Posty:
15
nie związana/y ze służbą zdrowia

Najlepsza na oczyszczanie jest tygodniowa dieta wegańska, w której nie stosuje się pieczywa i nie je bananów. No i trzeba bić dużo wody. Od razu lepiej.

Posty:
240
dietetyk

Witam wszystkich zainteresowanych:)
Oczyszczanie organizmu to temat bardzo modny (zwłaszcza wiosną i latem, wiele osób ma wtedy poczucie, że potrzebuje zmian) i budzący kontrowersje.
Nasz organizm posiada mechanizmy, za pomocą których pozbywa się toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii każdego dnia.
Toksyny neutralizowane są w wątrobie, a usuwane z moczem (dzięki pracy nerek), z kałem oraz z potem, przez skórę.
Jeśli chcemy zwiększyć zdolność naszego organizmu do detoksykacji wystarczy:
*wypijać więcej wody (to zwiększy częstość oddawania moczu)
*jadać produkty bogate w błonnik (błonnik wiąże szkodliwe substancje już w przewodzie pokarmowym, zanim trafią do układu krwionośnego, poza tym przyspiesza pasaż jelitowy, a tym samym skraca czas kontaktu organizmu ze szkodliwym związkiem)
*wzbogacić jadłospis w owoce i warzywa (są bogate w wodę, błonnik, witaminy)
Na pewno nie zaleca się stosowania długotrwałych głodówek lub diet opartych na wybranych produktach spożywczych (np. wyłącznie owocach), takie monodiety nie dostarczają organizmowi wszystkich niezbędnych składników.
Wiele osób stosuje co jakiś czas "diety oczyszczające" (głodówki lub oparte wyłącznie na sokach, owocach), by uspokoić swoje sumienie po wcześniej zjedzonych hamburgerach, frytkach, alkoholu i słodyczach, a po zakończeniu "oczyszczania" powracają do wcześniejszych zwyczajów i za jakiś czas powtarzają głodówkę. Nie ma to właściwie żadnego uzasadnienia, ale niektórzy uważają, że dzięki kilku głodówkom nieprawidłowe żywienie jest mniej szkodliwe;)
Jeśli jednak podjęcie decyzji o jednodniowej głodówce czy też tzw. "dniu owocowym" jest wstępem do zmiany sposobu żywienia na prawidłowy, to oczywiście będę za taką osobę trzymać kciuki i służę radą.
Pamiętajmy o tym, ze nasz organizm codziennie obciążany jest przez wiele toksyn (zanieczyszczone powietrze, niewłaściwa dieta, nieświeża żywność, alkohol, leki).
Nie trzeba stosować specjalnych diet, by go oczyścić, należy zadbać o jego kondycję każdego dnia.
Pozdrawiam,
Anna Szczygłowska, dietetyk

Posty:
59
nie związana/y ze służbą zdrowia

Moja koleżanka jak stosuje taką dietę to je przez 3 dni tylko cytrusy i pije dużo wody niegazowanej. Podobno też działa, sama nigdy nie miałam potrzeby oczyszczania się. ;)

Posty:
240
dietetyk

Madeleine,
rzeczywiście tkanka tłuszczowa jest magazynem nie tylko energii, ale również substancji toksycznych, z których usunięciem nasz organizm sobie nie poradził (bo było ich zbyt wiele i walka z nimi przekroczyła jego możliwości).
W procesie zmniejszania masy ciała, kiedy adipocyt (komórka tłuszczowa) pozbywa się zgromadzonego w swoim wnętrzu tłuszczu, to uwalnia także toksyny. Jest to jeden z wielu powodów, dla których zaleca się powolny spadek masy ciała - niewielkie ilości uwolnionych toksyn są na bieżąco usuwane z organizmu i nie stanowią dla nas zagrożenia.
Jeszcze raz podkreślam, że bardzo ważne jest to, co codziennie dostaje się do naszego ustroju.
Pamiętajmy też, że źródłem toksyn jest nie tylko żywność, ale także otaczające nas środowisko, leki, alkohol, narkotyki, papierosy.
Pozdrawiam,
Anna Szczygłowska, dietetyk

Posty:
11
nie związana/y ze służbą zdrowia

Tu jest trochę o toksynach i substancjach trujących w żywności.
http://www.ochoroba.pl/artykuly/1893-trujace-substancje-w-zywnosci

Posty:
322
dietetyk

Dodam może jeszcze że diety oczyszczające są przeznaczone tylko dla osób całkowicie zdrowych. Oto kilka istotnych informacji dla osób, które chcą przeprowadzić dietę oczyszczającą:
1. W czasie stosowania diety oczyszczającej należy często płukać jamę ustną i myć zęby, a także częściej brać prysznic, ponieważ ciało wydziela nieprzyjemne zapachy.
2. Zrezygnować należy z palenia papierosów, picia alkoholu, kawy i mocnej herbaty.
3. Dietę oczyszczającą, zwłaszcza restrykcyjną, najlepiej przeprowadzić w czasie wolnym od pracy.
4. Dieta oczyszczająca nie powinna trwać dłużej niż 2-3 dni. Przez dłuższy okres można stosować dietę jarską, składającą się z różnorodnych produktów.
5. Głodówek nie powinny stosować osoby poniżej 18 roku życia.
Dla osób stosujących na co dzień racjonalną dietę ,stosowanie głodówek i diet oczyszczających nie ma sensu. Przy zrównoważonej diecie ,dostarczane jest odpowiednia ilość błonnika, dzięki któremu usuwane są niestrawione resztki pokarmów. Wraz z nimi usuwane są toksyny i cholesterol, a więc właściwie nie ma z czego się oczyszczać.
Konkluzją powinno być stwierdzenie, że nie ma lepszej i przyjemniejszej metody oczyszczania organizmu niż racjonalna dieta. :)

Posty:
136
nie związana/y ze służbą zdrowia

Podobno bóle głowy przy głodówce są spowodowane uwolnieniem się toksyn do krwi, ale tego chyba nie da się sprawdzić - w końcu sam głód też powoduje ból głowy.

Posty:
91
nie związana/y ze służbą zdrowia

Wydaje mi się, że takie głodówki to naprawdę nic dobrego.
Ostatnio bardzo popularna jest dieta, w której nie je się nic, a pije miksturę z syropu klonowego, pieprzu, wody i chyba soku z cytryny.
Często "gwiazdy" mówią,że stosują takie specyfiki, nie można się dziwić, ze np. nastolatki próbują potem tego samego


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT