29.11.2022 Dziś imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina


O której godzinie powinno się jeść śniadanie?Posty:
76

Witam,
odkąd pamiętam nie potrafiłam jeść rano śniadań. W dzieciństwie jeszcze mnie pilnowano, natomiast w liceum i na studiach śniadań nie jadałam w ogóle. Wiem, że to niezdrowo i nie chcę moralizowania, bo doskonale wiem co mi grozi. Teraz postanowiłam zadbać o siebie, bo chyba z wiekiem człowiek mądrzeje. Nawyki z przeszłości jednak mi nie pomagają :/ Najwcześniej kiedy mogę coś zjeść to 3-4 godziny po obudzeniu się (10-11). Czy to jest niezdrowe? Czy w ciąży będe musiała jeść wcześniej?
Pozdrawiam


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
76
nie związana/y ze służbą zdrowia

Aha no i jedynce co rano mogę spożyć to kawa - pół na pół z mlekiem.

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ja się mówi "śniadanie zjedz jak król, obiad jak książę a kolację jak żebrak"

Posty:
76
nie związana/y ze służbą zdrowia

Prosiłam bez moralizowania ;) Ja to wszystko wiem, dlatego chcę się nawrócić!

a23
Posty:
31
nie związana/y ze służbą zdrowia

http://www.ochoroba.pl/grupy/optymalne-pory-posilkow Agnieszka, tutaj znajdziesz informację. Pani dietetyk napisała, że nie dłużej jak dwie godzinki po przebudzeniu się.

Posty:
88
dietetyk

Agnieszko, to że jesz śniadanie po 3-4 godzinach po przebudzeniu na pewno nie jest korzystne. Z doświadczenia wiem, że zjedzenie śniadania czasami jest naprawdę trudne.
Może po wstaniu z łóżka wypij filiżankę herbaty lub słabej kawy z mlekiem, a potem postaraj się coś zjeść? Niektóre osoby lepiej tolerują produkty półpłynne, możesz więc spróbować zjeść np. jogurt ze świeżymi owocami, odrobinę owsianki albo koktajl owocowy.

Posty:
76
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ale np jogurt czy koktajl to nie za mało? Czy po prostu lepiej od czegoś zacząć? Rzeczywiście nie potrafię rano jeść kanapek :/

Posty:
88
dietetyk

Skoro w tej chwili kompletnie nie jadasz śniadań to myślę, że powinnaś zacząć właśnie od jogurtów. Stopniowo organizm przyzwyczai się do nowych nawyków. Wmuszanie w siebie od razu kanapek jest pozbawione sensu, ponieważ tylko zrazisz się do jedzenia śniadania i w ten sposób na pewno nie osiągniesz sukcesu.
Małymi kroczkami możesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, po jakimś czasie zobaczysz, że jesteś w stanie zjeść rano normalny posiłek:)


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT