07.12.2022 Dziś imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława


Brak uczucia głodu, brak okresu po anoreksjiPosty:
1

Witam! Nie wiem, czy mój wpis umieściłam w odpowiednim dziale, ale mimo wszystko bardzo proszę o pomoc.

Piszę, bo od dłuższego czasu nie odczuwam głodu. Nie wiem więc co i w jakich ilościach powinna jeść dziewczyna w moim wieku. Mam 16 lat, 159 cm wzrostu i ważę 43,5 kg. Zmagałam się z anoreksją i w tym czasie dużo schudłam, kompletnie straciłam apetyt na cokolwiek, od pół roku nie mam okresu. Nię prodzę o poradę psychologiczną, bo wiem,że muszę wyzdrowieć i zdrobię wszystko by samemu sobie z tą chorobą poradzić. Prosiłabym za to o fachowa poradę dotyczącą żywienia staram się jeść dużo wszystkiego, za wyjątkiem słodyczy i fast foodów: chleb razowy, twarogi, jogurty, mleko, ryby, orzechy, owoce, warzywa, mięso-drób i wołowina , 2 litry wody dziennie, 5-6 posiłków- czyli wszystko co powinnam - nie potrafię jednak ustalić ilości spożywanych produktów, bo nie jem z głodu lecz wyłącznie z rozsądku. bardzo prosiłabym o przykładowe jadłospisy, uwzględniające to, że dośc dużo się ruszam. Proszę, powiedzcie mi ile i co powinnam jeść by okres wrócił - tylko BŁAGAM nie mówcie nic o terapeutach, psychologach i innych znachorach dostosowujących dietę do moich potrzeb  - nie mam ani możliwości ani chęci korzystania z takowych. mam nadzieję, że ludzie dobrej woli, którym zależy na pomaganiu są gotowi udzieliś mi takiej pomocy nawet przez internet, bo mam wielką wolę walki i mimo desperackich poszukiwań, często chybionych, wciąż wierzę w bezinteresowną chęć dzielenia się wiedzą.

z góry dziękuję


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

Cześć,

napisz proszę czy sytuacja się jakoś zmieniła?

Z tego co piszesz to wydaje się, że odżywiasz się dobrze (jeżeli chodzi o zbilansowanie posiłków) - jesz różnorodnie.

Natomiast to ile powinnaś jeść to zależy od bardzo wielu czynników. Mogłabyś napisać ile teraz jesz, jaka jest to ilość posiłków w ciągu dnia, jaka wielkość posiłków?

Co do braku okresu, to niewykluczone, że wcześniejsze problemy i przebyta anoreksja spowodowały u Ciebie określone zmiany w gospodarce hormonalnej, i powinnaś udać się z tym problemem do endokrynologa lub ginekologa-endokrynologa. Sama dieta może tu nie wystarczyć aby okres wrócił. Na pewno będzie koniecznych kilka badań, w tym USG macicy.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT