15.06.2024 Dziś imieniny Jolanty, Lotara, Wita


Nie mogę schudnąć pomimo uprawiania sportu oraz ograniczenia jedzenia ...Posty:
2

Witam wszystkich użytkowników oraz specjalistów :)

Postanowiłam napisać o swoim problemie ponieważ nie mogę sobie sama z nim poradzić od dłuższego czasu...

Obecnie ważę 67,5 kg i mam 169 cm wzrostu, być może nie jest to nadwaga ale prawda jest taka że chciała bym bardzo ważyć o te 5 kg mniej, i wrócić do wagi z przed dwóch ciąży. 

Dodam że pierwsze dziecko urodziłam w kwietniu 2008 a drugie w październiku 2009.

Problem rozpoczął się po urodzeniu dzieci, dokładnie 3 miesięce po urodzeniu 2-go dziecka zaczęłam walkę z 5 kg, dotychczas nigdy nie miałam problemów z odchudzaniem, dlatego nawet zrobiłam sobie badanie hormonalne podejżewając chorą tarczycę. Lecz wynik był w normie więc w tym temacie jest wszystko w pożądku.

Opiszę teraz mój klasyczną co dzienną dietę oraz opiszę ćwieczenia, które stram się stosować chodź to że nie widzę żadnych efektów bardzo mnie do nich zniechęca.

Na śniadanie zjadam jogurt z płatkami oraz wypijam kawę z mlekiem posłodzoną słodzikiem,  około 3 h póżniej zjadam kanapkę z ciemnego pieczywa zazwyczaj jest ona z masłem serem light i chudą wędliną lub dżemem do tego wypijam herbatę ze słodzikiem. Kolejnym posiłkiem jest obiad w niewielkiej ilości mniej więcej jest on wielkości małego tależa śniadaniowego, często jadamy mięso np mielone schab kurczaka (tylko udka i nogi), od czasu do czasu pierś z warzywami, czasem jest to zupa na chudym mięsie. Około godziny 20ej zazwyczaj jadam kolację która jest bardzo podobna jak drugie śniadanie, czasem robię sobie także przekąsę ze 2 h póżniej z gotowanej kolby kukurydzy. Chodzę spać około 12-ej 1ej w nocy więc ostatni posiłek zjadam napewno 2 godziny przed pójściem spać. Przez cały dzień wypijam też sporo wody gazowanej około 1-1,5 l.

Jeśli chodzi o  ćwiczenia to zazwyczaj jest to 1 do 1,5 callanetiscu lub ćwiczenia typu zumba fitness, czasem dołączam ćwiczenia na konkretne partie takie jak brzuch i pośladki.

Dodam że przed ćwiczeniami biorę sporą dawkę l-karnityny a na co dzień stosuję CLA z chromem.

To wszystkio jednak nie daje żadnych efektów :((((, co zaczyna mnie naprawdę irytować. Proszę więc o pomoc i jakieś rady. Czy może mieć na to wszystko wpływnp depresja poporodowa?, którą właściwie odczuwam do dziś dnia...

pozdrawiam i czekam na odp ada_rita

 


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ciekawy wpis muszę przyznać. Wszystko wygląda na bardzo opanowane z Twojej strony.

No ale prosta srpawa, która przychodzi mi do głowy. Liczysz kalorię ? Bo niby jesz chyba ok, ale może bilans kaloryczny jest taki, że ciężko Ci będzie schudnąć?

Druga rzecz. Organizm po 2 ciążach praktycznie z rzędu, czy nie jest jakoś rozregulowany i potrzebuje dłuższego czasu zanim przyzwyczaii się do tego, że wymagasz od niego mniejszej masy ;) Może po prostu musisz być naprawdę konsekwentna w ćwiczeniach i sprawdzaniu kaloryczności potraw i nie zrażając się, kontynuować dietę aż zaczną się efekty.

Pytanie co medycyna na ten temat. Czy po ciążach może dojść do takiego rozregulowania organizmu, że trudniej jest zbijać wagę.

Ja bym z tym problemem się udał do lekarza żywieniowca no i starałbym się sprawdzić kaloryczność diety i konsekwentnie trzymał ustalonych limitów.

Aaa, i odstaw słodzik. Toż to źródło aspartanu - trucizny.

Posty:
2
nie związana/y ze służbą zdrowia

Dzięki bardzo za opowiedź Mario, o słodziku już kiedyś się na temat naczytałam ale chciałam sprawdzić czy może to wina cukru że nie mogę schunąć.

Mam nadzieję że dostanę jakąś radę od  dietetyka tutaj na forum i w końcu ktoś mi odpowie na to nurtujące pytanie i pomoże rozwiązać problem.

 

tym czasem pozdrawiam ada_rita


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT