16.06.2024 Dziś imieniny Aliny, Anety, Benona


nawroty grzybicyPosty:
5

Witam wszystkich. Od kilku lat borykam się z grzybicą stóp. Co roku mniej więcej o tej porze zaczyna się problem. Grzybice musiałem złapać na basenie kilka lat temu. I teraz też jak trochę pobiegam czy właśnie pójdę na basen to zaraz mi się to brzydactwo znowu pojawia. W dodatku swędzi tak jak teraz
Co roku jest to samo. Idę do dermatologa dostaję zalecenie jakiegoś kremu, kupuję go w aptece, po jakiś czasie problem znika a potem znów powraca za jakiś czas.
Czy ktoś z Was zna jakiś sposób żeby tego się wreszcie raz na zawsze pozbyć??
Może jakieś naturalne metody?
Pliss, pomóżcie.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejNie jestem związany z branżą medyczną

Komentarze

Posty:
8
Nie jestem związany z branżą medyczną

Karolu. A przypadkiem nie masz jakichś butów na lato, które wyciągasz z szafy właśnie o tej porze i niedługo po tym pojawia Ci się ten problem? Grzybicą można się zarazić od własnych butów.

Posty:
36
0

Na temat grzybicy wiadomo dość sporo. Może przyczyn warto poszukać w przykładach, które podane są w poniższych artykułach:
http://www.ochoroba.pl/artykuly/1017-grzybica
http://www.ochoroba.pl/artykuly/1020-grzybica-stop-co-trzeba-wiedziec
Aby pozbyć się grzybicy raz na zawsze, trzeba by było pilnować wszystkich zasad higieny i unikać sytuacji, które mogą narazić na powtórne zakażenie (a to jest często bardzo trudne). Ciekawe jest to, że problem ten pojawia się u Ciebie w określonym czasie. Być może trop Marzeny jest dobry :)

Posty:
5
Nie jestem związany z branżą medyczną

W sumie to nie wiem z tymi butami. Musiałbym cofnąć się pamięcią w czasie, gdy po raz pierwszy to złapałem.
Jak każdy mam jakieś letnie buty co je wyciągam z szafy gdy się robi ciepło :) Może i to jest przyczyną, ale ja szukam sposobów pozbycia się problemu !
Dzięki za te linki. Myślę, że o higienę dbam.

Posty:
38
nie związana/y ze służbą zdrowia

I jak Karolu. Wróciłeś już pamięcią do wydarzeń z przeszłości ? ;)
A odn higieny, to przecież można się zarazić dbając o higienę. Tak więc, to nie odpowiedź. W dodatku, każdy może uważać, że dba o higienę. Znam wiele osób, które delikatnie mówiąc brzydko pachną, ale uważają się za czyściochów (po prostu nie czują swojego zapachu tak wyraźnie). No ale nie o to tu chodzi, sygnalizuję tylko, że może warto jednak zapoznać się z niektórymi zaleceniami odn higieny, bo tak naprawdę one wykraczają poza zwykłe dbanie o taką normalną, codzienną higienę.

Posty:
5
Nie jestem związany z branżą medyczną

Rozmowa schodzi na higienę, a ja mówię o grzybicy. Nie martw się, nie mam problemów z higieną ale z GRZYBICĄ a grzybica nie bierze się braku z higieny, tylko z zarażenia.
Cytuję co znalazłem w necie:
Warto też pamiętać, że grzybica często nie jest wynikiem braku higieny, a wręcz przeciwnie, osoby przesadnie dbające o czystość narażają się na osłabienie naturalnej bariery ochronnej, jaką zapewnia zdrowa skóra. (http://cotojest.grzybica.info/serwis.php?s=260&pok=7891&id=37501)

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Karolu grzybica niestety jest o tyle przykrą chorobą, że wraca do nas jak bumernag w najmniej oczekiwanych momentach. Zaglądnij tutaj dodałam kilka praktycznych porad, które pomogły mojej rodzinie walczyć z tą uciążliwą chorobą http://www.ochoroba.pl/2094-grzybica-praktyczne-porady
Pozdrawiam

Posty:
5
Nie jestem związany z branżą medyczną

Dzięki Malgonia. Przeczytałem co napisałaś. Rozumiem już o co chodzi z tymi butami. Pozbywam się wszystkich starych par, a w nowych zmieniam wkładki. A które kremy używacie w kuracji zwalczającej grzybicę?

Posty:
41
nie związana/y ze służbą zdrowia

Wiem że na grzybicę jest bardzo dużo różnych maść przeciwgrzybiczych dostępnych w aptece- mój mąż stosował jakąś ale nie pamiętam nazwy. Wiem że na pewno skuteczne było nacieranie octem winnym stóp. Czasami takie domowe sposoby też są pomocne w leczeniu a do tego tanie.

Posty:
1
nie związana/y ze służbą zdrowia

polecam stronę grzybica.info - tam znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Posty:
322
dietetyk

W grzybicy warto także uwzględnić kilka produktów w diecie ,które będa sprzyjały procesowi leczenia.
*czosnek - ma właściwości grzybobójcze, najskuteczniej działa zgnieciony i zjedzony na surowo.
* jogurt - naturalny jogurt z zawartością żywych kultur bakterii powstrzymuje rozwijanie się drożdży.
* kurkuma - jeden z głównych składników curry. Zawiera substancję czynna "kukuminę" która ma właściwości przeciwzapalne


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT