23.04.2024 Dziś imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha


najgrubsze dziecko świataPosty:
136

Wprawdzie to kolejny temat związany z otyłością u dzieci, a ten wątek był już poruszany, ale naprawdę warto przeczytać:
http://dziecko.onet.pl/30863,6,11,najgrubsze_dziecko_swiata,1,artykul.html
"W wieku 9 lat Dżambułat Chatochow (zwany Dżambikiem) waży 147 kilogramów" - strasznie mi szkoda dzieciaka, ale jego mama wyprowadziła mnie z równowagi:
"Mimo ostrzeżeń, że zdrowie syna może być zagrożone, jego matka, 42-letnia Nelia, zapewniała niedawno: ? On po prostu rośnie ? wzdłuż i wszerz. Co mogę na to poradzić?"


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Myślę, że to straszne zaniedbanie ze strony rodziców i innych dorosłych otaczających chłopca. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś świadomy zagrożenia i pomogą dzieciakowi, zanim będzie zbyt późno.

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

takim grubaskom się robi operację na żołądek. Wstawiają im do żołądka coś co ogranicza jego pojemność. Inna sprawa, że są ludzie którzy po prostu tyją bez wyraźnej przyczyny. Potem jak utyją to już jedzą więcej i niestety pogrążają się w tym. Chciałoby się powiedzieć, że to kultura McDonalds, ale ten chłopczyk to akurat z Rosji :) Pewnie utuczył się na rdzennych potrawach, coś tam o owsiance pisali.

Posty:
24
nie związana/y ze służbą zdrowia

Mario, wydaje mi się, że sama operacja żołądka nie rozwiąże problemu. Chłopiec musi przede wszystkim zechcieć się zmienić, a wtedy ktoś powinien pomóc mu zadbać o odpowiednie nawyki żywieniowe.

Posty:
91
nie związana/y ze służbą zdrowia

o operacjach żołądka wiem niewiele, tylko to co opowiedziała mi koleżanka, która taką operację przeszła
są tych operacji różne rodzaje, Monia miała taką, że jej żołądek został ściśnięty jakby opaską, którą potem można rozluźnić (teraz jest w ciąży i opaska została rozluźniona)
Monia twierdzi, ze po samej operacji żołądek jest tak mały, że można zjeść tylko 100 ml na jeden posiłek, ale nie mam pojęcia czy to prawda, czy tylko tak mówiła, żeby podkreślić jak cierpi i jakie męki przechodzi, żeby schudnąć (lubi być w centrum uwagi, dlatego tak pomyślałam)

Posty:
85
nie związana/y ze służbą zdrowia

A słyszałyście o najgrubszym człowieku świata?
Do niedawna najgrubszym człowiekiem świata był Manuel Uribe, który osiągnął rekordową wagę 570 kilogramów. On pierwszy postanowił poprosić za pośrednictwem telewizji o pomoc w zrzuceniu wagi.
Od 2006 roku schudł już około 230 kilogramów dzięki specjalnej diecie składającej się z grejpfrutów, białek jaj, ryb, kurczaka, warzyw i orzechów. Obecnie waży około 320 kg - czyli i tak tyle, ile trzech potężnych mężczyzn. Jednak to wystarczyło, by z najgrubszego mężczyzny na świecie stał się człowiekiem, który najwięcej schudł.
Mimo chorobliwej otyłości, stara się prowadzić normalne życie. Jeszcze w tym miesiącu ma zamiar poślubić swoją dziewczynę. Manuel poślubił swoją partnerkę Claudię Solis 26 października w Monterrey w Meksyku.
Pan młody zjadł kawałek tortu weselnego, ale tylko odrobinę - na potrzeby zdjęć, bo cały czas jest na diecie.

Posty:
136
nie związana/y ze służbą zdrowia

Czytałam kiedyś o Manuelu, oglądałam tez jakiś program na jego temat.
Serce pęka:(
Ciekawe, czy możliwe jest, żeby jeszcze schudł?
Podobno nie mogli mu zrobić operacji zmniejszenia żołądka, bo nawet na to był za gruby i obawiano się, że może nie przeżyć samej operacji.

Posty:
53
nie związana/y ze służbą zdrowia

A mi czasami nie jest szkoda ludzi, którzy są tak potężnie grubi. Mają to na co cały czas pracowali. Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć że ciągłe jedzenie tłustych, kalorycznych rzeczy tuczy, więc jak można się doprowadzić do takiego stanu??

Posty:
91
nie związana/y ze służbą zdrowia

a twoim zdaniem dzieci też sa takie mądre?
czy moze jedzą to, czego nauczyli je rodzice?


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT