15.07.2024 Dziś imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza


Mrożenie pieczywaPosty:
129

Moja sąsiadka zamraża pieczywo. Jest przekonana, że po odmrożeniu jest ono tak świeże jak przed zamrożeniem. Upiera się też, że nie zanikają żadne wartości.
Byłby to dla mnie zbawienny sposób, bo moje dziecko preferuje świeże pieczywo. Prosze o radę


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Sama mrożę chleb i bułki...albo wrzucam czerstwe pieczywo do mikrofalówki. Smakuje jak świeże, ale nie zastanawiałam się nigdy czy jest równie wartościowe. Ciekawe...

Posty:
76
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja nigdy nie słyszałam, że można mrozić pieczywo. Czy przypadkiem nie ma ono przykrego zapachu? Ja jestem bardzo wyczulona na dziwne zapachy i właśnie w zamrażarce panuje taka dziwna woń. Bałabym się, że przechodzi ona również do pieczywa.

Posty:
88
dietetyk

Zamrażanie pieczywa jest bardzo efektywnym sposobem na powstrzymanie czerstwienia. Proces czerstwienia zachodzi najszybciej w temperaturach bliskich 0 st.C, natomiast przechowywanie pieczywa w temperaturze ok. -15 st. C. Takie pieczywo można spokojnie przechowywać w lodówce kilka miesięcy bez zmian jego właściwości.
Pozdrawiam
Monika Gibniewska

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

W sumie po co zamrażać pieczywo, skoro można pójść do piekarenki i kupić świeże:) A pewnie podczas zamrażania tak jak mówiła Renata pieczywo pewnie przechodzi specyficznym zapachem zamrażarki..

Posty:
129
nie związana/y ze służbą zdrowia

Niestety nie każdy ma czas na poranne bieganie do piekarni. Stąd jeśli żadne wartości pieczywka nie umykają, to warto taki patent wykorzystać.

Posty:
137
0

No pewnie:) ja mam to szczęście, że narzeczony biega rano po świeże pieczywko:) ale kiedy wyjeżdża na dłużej to też stosuje patent z zamrażaniem pieczywa, bo jestem zbyt leniwa, żeby skoczyć do sklepu;-)


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT