28.11.2022 Dziś imieniny Jakuba, Stefana, Romy


Mam zespół drażliwego jelita co powinnam jeść?Posty:
5

Po jedzeniu boli mnie brzuch, mdli mnie i mam problemy z wypróżnieniem. Doktor powiedział że mam zespół drażliwego jelita. Nie umie ułożyć sobie diety, albo mam biegunki albo zaparcia.Niech panie coś doradzą.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Bożena, może powinnaś zwracać większą uwagę na to co Ci szkodzi i po prostu wyeliminować to z diety.

Posty:
322
dietetyk

Witam,
w mieszanej postaci IBS czyli naprzemienne występowanie biegunek i zaparć wskazane jest stosowanie diety w zależności od dolegliwości.
Ogólnym zaleceniem jest dieta lekkostrawna, w okresie biegunek jest to dieta niskotłuszczową z ograniczeniem błonnik, zwłaszcza jego rozpuszczalnej frakcji, natomiast w przypadku zaparć dieta z dużą zawartością błonnika.
Szczegóły diety znajdzie Pani w poniższym linku
http://www.ochoroba.pl/3145-zespol-jelita-drazliwego-dieta-w-biegunkach-i-zaparciach
Życzę powodzenia i w przypadku innych pytań służę pomocą:)
Pozdrawiam

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Słyszałam o tej chorobie, podobno bardzo męcząca, zwłaszcza że nie ma na nią konkretnych leków. A zapada na nią coraz więcej młodych osób, podobno jednym z czynników jest stresujący tryb życia. A dzisiaj to chyba nie ma osoby nie zestresowanej chyba, że na urlopie :)

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

No tak, ciekawe jaki jest poziom świadomości osób, które faktycznie na tą chorobę cierpią. Wydaje mi się, że stres często wiąże się z bólami brzucha na tle nerwowym i mało komu przyjdzie do głowy, że to akurat zespół nadwrażliwego jelita.

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Pewnie większość osób nie zdaje sobie sprawy z choroby. Dopiero gdy zaczynają ich niepokoić problemy z wypróżnianiem tzn. mają uporczywe biegunki lub zaparcia, lub na przemian, to zgłaszają się do lekarza. Ogólnie rzecz biorą jest to choroba o niepoznanej etiologii o raz nie określonym jeszcze leczeniu.

Posty:
44
0

Bożeno,
chciałabym Ci doradzić wprowadzenie ziół do diety. W aptekach i sklepach zielarskich dostępne są mieszanki surowców, zawierające korzeń arcydzięgla, kwiatostan rumianku, owoc kminku, owoc ostropestu, liść melisy, korzeń lukrecji, skomponowane właśnie dla osób cierpiących na zespół drażliwego jelita. Wykazują one działanie osłaniające i przeciwzapalne w obrębie przewodu pokarmowego, wspomagają procesy trawienne.
Jeśli stwierdzono u Ciebie nadwrażliwość na rumianek powinnaś wybrać fix, który nie zawiera go w składzie. Jeżeli natomiast przyjmujesz leki, wprowadzenie ziół należy skonsultować z lekarzem.

Posty:
54
nie związana/y ze służbą zdrowia

Pani Magdo, a czy te mieszanki mogą pić osoby, które mają hmmm powiedzmy podrażnione jelita z powody długotrwałego stresu?


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT