15.06.2024 Dziś imieniny Jolanty, Lotara, Wita


Kiedy podać witaminę D niemowlęciu? i ile?Posty:
38

Witam,
moja córeczka skończyła dwa tygodnie. Wiem, że niemowlakom trzeba podawać witaminę D przeciw krzywicy, ale od kiedy ją mam jej podawać i ile? Czy zawartość witaminy D w moim mleku nie wystarczy?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
29
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja podawałam synkowi witaminę D w kropelkach, ale ile to już nie pamiętam. Wiem że chyba przypisywał mi ją lekarz.

Posty:
28
nie związana/y ze służbą zdrowia

Wiem, że witaminę K i witaminę D podaje się jakoś w pierwszym miesiącu życia. Ale witaminę K jednorazowo a witaminę D, codziennie.

Posty:
322
dietetyk

Zawartość witaminy D w mleku kobiecym jest niewystarczająca, dlatego od wielu lat praktykuje się suplementację witaminy D oraz witaminy K po trzecim tygodniu życia.
O dawkowaniu i konieczności suplementacji zdecyduje lekarz. Z reguły witaminę D podaje się już od 3 tygodnia życia, czasami przy stosowaniu mleka modyfikowanego rezygnuje się z dodatkowej suplementacji, gdyż w mleku modyfikowanym jest zawarta witamina D.
Maluszek powinien dostawać w pierwszym półroczu życia 400 jednostek witaminy D, ale zaznaczam że to lekarz wypisuje receptę na odpowiedni preparat.
Z reguły podaje się maluszkowi jedną kropelkę dziennie. Krople najlepiej podać bezpośredni do ust, by mieć pewność ,ze dziecko wypije cała porcję witaminy D. Po podaniu witaminy D, należy podać maluchowi mleko z piersi ? jeśli w tym czasie napije się wody, witamina D się nie wchłonie, bo należy ona do witamin rozpuszczalnych w tłuszczu.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT