15.06.2024 Dziś imieniny Jolanty, Lotara, Wita


KakaoPosty:
115

Jaki ma wpływ na zdrowie kakao pite bez cukru i bez mleka? Bo mi strasznie to smakuje i nie wiem jak często to mogę pić, by szkody były pomijalne. Obawiam się tłuszczów nasyconych, które są w Kakao, ale wydaje mi się, że jak zaleję łyżeczkę kakao wodą, to nie będzie zbyt dużo tłuszczów nasyconych. Dobrze mi się wydaje?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
115
nie związana/y ze służbą zdrowia

Firma sunny glade:

kakao niskotłuszczowe, zawartość tłuszczu: min. 10-12%

Posty:
88
dietetyk

Podejrzewam, że pytasz o kakao instant. Napoje tego typu zawierają duże ilości cukru, który powinniśmy ograniczać w swojej diecie. Teoretycznie jest wzbogacane w witaminy i minerały, jednak w 1 porcji gotowego napoju te ilości są bardzo małe. Zakładając, że na przygotowanie napoju zużywasz 1 łyżeczkę kakao, to ilość tłuszczów nasyconych również będzie niewielka.

Polecałabym Ci używanie kakao naturalnego. Jest pozbawiony konserwantów, emulgatorów i innych ulepszaczy, poza tym jest źródłem wielu niezbędnych minerałów (m.in. magnezu).

Pozdrawiam

Monika Gibniewska

Posty:
115
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja używam kakao nauturalnego. Łyżeczkę takiego kakao zalewam wodą i nie dodaję ani cukru ani mleka. Jak często można takie kakao pić?

Posty:
178
nie związana/y ze służbą zdrowia

o rany, to musi być strasznie niedobre (gorzkie) bez mleka i cukru

Posty:
88
dietetyk

Konrado!

Myślę, że jeśli wypijesz szklankę kakao  co drugi dzień to będzie optymalna, całkowicie nieszkodliwa ilość. Raczej odradzałabym codziennie picie dużych ilości kakao ze względu na obecność szczawianów, których nadmiar może prowadzić do powstawania kamicy.

Pozdrawiam

Monika Gibniewska

Posty:
115
nie związana/y ze służbą zdrowia

stepan: mi jakoś najlepiej smakuje takie gorzkie bez mleka i cukru.

Posty:
178
nie związana/y ze służbą zdrowia

no tak,  o gustach sie nie dyskutuje w sumie. W sumie nigdy nie piłem kakao bez mleka, więc może nie jest to takie złe...

Posty:
137
0

Konrado!

Jestem pod wrażeniem:):)

Bierzesz pod lupę każdy możliwy produkt.

Można wiedzieć czemu aż tak interesujesz się zdrowym odżywianiem? I czy stosujesz jakąś specjalną dietę czy po prostu zdrowo sie odżywiasz?:)

Ja ostatnio też zaczęłam więcej czytać, ale powiem ci, że ciężko zdrowo jeść, trzeba wczytywać się w etykiety, bo wszędzie wpychają te chemię i świństwa.

Posty:
115
nie związana/y ze służbą zdrowia

Interesuję się aż tak bardzo zdrowym odżywianiem, bo się dowiedziałem, że poprawia nastrój, wpływa na samopoczucie, poprawia koncentrację, inteligencję. Dzięki zmianie nawyków żywieniowych spadło mi ciśnienie ze 140/90 do 120/80. Najbardziej chyba mi pomógł rybi tran (łyżeczka dziennie), wtedy dopiero ciśnienie mi się unormowało. Nie stosuję jakiejś restrykcyjnej diety (dzisiaj zjadłem pączka), ale staram się w miarę zdrowo odżywiać. Jak jadłem ciągle chipsy, frytki, kiełbasy, słodycze, rosoły to się czułem jakbym miał umierać, teraz się czuję dużo lepiej. 

Posty:
178
nie związana/y ze służbą zdrowia

ta, też to znam, im człowiek je więcej tego co Angole nazywają junk food, tym w sumie się gorzej czuje.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT