15.07.2024 Dziś imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza


Gumy do żuciaPosty:
115

Są jakieś gumy do żucia nie zawierające ani cukru
ani aspartamu? Ponoć dotleniają mózg, a nie chciałbym się w czasie ich
żucia truć aspartamem albo cukrem.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
137
0

Oj Konrado, ale masz wymagania ;) Bez aspartamu i cukru? Są jeszcze takie z acesulfamem tylko teraz nie pamiętam nazwy, sprawdzę jak wrócę do domu i ci napiszę. Ale podejrzewam, że acesulfam też ci nie odpowiada ;)?

Posty:
33
nie związana/y ze służbą zdrowia

chyba nie ma gum, ktore nie miałyby w skałdzie ani cukru ani słodzików, w tym tez ich urok, ze musza jakoś smakowac wiec ten dodatek zawsze jest. Chyba jedynym chwytem reklamowym jest to że te, które nie zawierają cukru to zawierają słodziki.

Posty:
115
nie związana/y ze służbą zdrowia

To znacie jakieś alternatywne sposoby niż gumy do żucia by odświeżyć oddech, ale za to nie zaszkodzić sobie tak jak gumami do żucia? Poza tym z tego co wiem to gumy są dobre na zęby. Czy coś innego jest tak dobre? Bo tic taci też zawierają cukier (o tyle dobrze, że nie zawierają aspartamu).

Posty:
33
nie związana/y ze służbą zdrowia

Może cukierki miętowe?

A gumy z cukrem nie są dobre dla zebów, ale te ze słdozikami to już tak... i masz tu to wyboru, ni to dobre jeśli nie chcesz slodzikow ,a z cukrem to jeszcze gorzej..

Posty:
48
nie związana/y ze służbą zdrowia

Możesz nosić przy sobie buteleczkę z płynem do płukania ust i po posiłku przepłukać usta. Innego sposobu raczej nie ma...

Posty:
137
0

Myślę, że artykuł może zainteresować Konrado:

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1590064,1,ortodonci-nie-lubia-gumy-do-zucia,index.html

Pozdrawiam

Daria

Posty:
115
nie związana/y ze służbą zdrowia

Ja nigdy nie żułem więcej niż 2 gum dziennie, ale obawiam się, że jak czasami będę żuł to aspartam mi zaszkodzi. A guma z cukrem nie ma korzystnego wpływu na zęby. Podejrzewam, że aspartamu w gumach do żucia jest dużo mniej niż w napojach i dlatego można ją żuć od czasu do czasu. Prawda?

Posty:
109
Nie jestem związany z branżą medyczną

Nie no, jak będziesz żuł 2 dziennie to ci nie zaszkodzi. Tak naprawdę to trzeba uważać na aspartam w napojach, słodyczach, sokach itd. Ja ostatnio kupiłam sok i okazało się, że ma aspartam:/ Więc teraz czytam skład jeszcze w sklepie.

Posty:
59
nie związana/y ze służbą zdrowia

A jak to jest z tymi gumami do żucia dla dzieci? Ja osobiście nie jestem za podawaniem gum po każdym posiłku, ale moja koleżanka jest za tym bardzo przekonana, więc zastanawiam sieczy te gumy faktycznei tak bardzo pomagaja, i czy przypadkiem ich nadmair nie mozę zaszkodzić?


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT