21.09.2023 Dziś imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca


Dieta + masa miesniowaPosty:
1

Witam.

Moj problem polega na tym iz jestem strasznym chodzielcem (163cm wzrostu 46 kg)

Chcialabym wyrobic sobie mase miesniowa.Zanim udam sie do dietetyka po odpowiednia diete,

chcialbym wiedziec czy da sie ja wyrobic  poprzez cwiczenia taneczne ,

bo silownia jakos do mnie nie przemawia.Bardzo prosze o odpowiedz :)


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

Hej, moim zdaniem przez wyłącznie taneczne to nie. Tzn nie słyszałem aby ktoś robił masę mięśniową przez taniec :) Aktywnie tańcząc możesz na pewno nabrać sprężystości, jędrności ciała, wzmocnić mięśnie też. Ale nie jest to trening na masę.

Ale ponieważ jesteś kobietą to moim zdaniem, jeśli nie planujesz być kulturystką, trening na masę nie jest Ci potrzebny. Taniec + dieta od dietetyka i będzie ok.

Posty:
1
nie związana/y ze służbą zdrowia

Witam, pierw zacznijmy od tego, że nie wyrobisz sobie masy mieśniowej, poniewaz mase mieśniową sie buduje poprzez nadwyżke kaloryczną + ćwiczenia. (odpowiednia dieta + odpowiodni trening) Duże znaczenia ma to jaki masz metabolizm. Niektórzy potrzebują mało jedzenia, aby przytyć - inni bardzo dużo. Ty nie masz co wyrabiać. "Kości"..? ;)

Oczywiście taniec może spowodować ujędrnienie tego co masz. W tych partich, na których podczas tańca nakłada się największy nacisk. Poprawę kondycji.  Ale nie spodziewaj sie niewiadomo jakich efektów, gdyż przy tej wadze efekty nie muszą byc gołym okiem zauważalne. 

Niekoniecznie musisz isc na siłownie, aby poprawić swoją sylwetkę. Mozesz uprawiać jakiś sport, pływanie, bieganie, ogólnie byc w ruchu. Taniec sam w sobie też jest dobry. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie efekty równiez mogą przyjść.

Ogólna zasada nabierania mieśni (dobrej jakości mięśni) jets taka iż pierw budujemy mase mięśniową a później ją wyrabiamy (rzeźbimy).

Powodzenia ;]

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

Choć specjalistą nie jestem, to z tego co wiem jest właśnie tak jak napisął Reixen. Choć tak jak pisałem, moim zdaniem lepiej abyś ujędrniła to co masz, niż nabierała zbędnej masy.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT