16.07.2024 Dziś imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli


dietaPosty:
3

Witam serdecznie.

Trafiłam na tą stronkę przez przypadek ponieważ szukałam porad jak schudnąć w chorobie.

A więc od pół roku jestem chora na nadczynność tarczycy przez lata jadłam na kredyt,pół roku temu zaczęłam brać leki po czym tyłam.W tej chwili nie biore żadnych leków a we wrześniu jade do sanatorium więc chciałabym schudnąć jakieś 10-15kg,wiem że to może być trudne.Z powodu choroby nie ćwicze ponieważ jakikolwiek wysiłek jest męczący ale ostatnio ćwicze na skakance i mam zamiar zacząć jeździć na rowerze.Chciałabym się zapytać jaka dieta będzie dla mnie dobra.Obecnie waże jakieś 55-57kg a mam wzrost 152cm.Proszę o porady dotyczące diety.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
3
nie związana/y ze służbą zdrowia

zapomniałam dodać że mam 13 lat

Posty:
165
nie związana/y ze służbą zdrowia

Na mój gust to powinna się się odchudzać pod okiem lekarza żywieniowca albo jakiegoś doświadczonego dietetyka. Ale na pewno możesz wyeliminować to od czego się tyje. Nie jeść tłusto i słodko. Jeść regularnie (4-5 posiłków dziennie), spożywać dużo warzyw i owcowów. Nie jeść 2-3 godziny przed snem. Pić dużo wody niegazowanej. Do tego sport, ale w Twoim przypadku na pewno musisz z tym uważać - tzn ja tego nie wiem, ale tu powinnaś mieć zalecenia od swojego lekarza czy Ci wolno, jakie aktywności są wskazane itd.

To co napisałem, to są takie proste rzeczy, a ludzie szukają na około sposobów na zrzucenie wagi. Tymczasem najcześciej gubi ich łakomstwo i brak dyscypliny. Niestety o dyscyplinę niełatwo.

Ja jestem dużym facetem, i często jestem głodny np. wieczorem. Ale zamiast zjeść jakąś kaloryczną kanapkę (pieczywo, jeszcze posmarowane masłem + plaster sera żółtego to przy trzymaniu wagi nie jest dobry posiłek przed snem) szybko sobie obiorę ze 2 marchewki i schrupie je ze smakiem. Albo ogórka.

Posty:
3
nie związana/y ze służbą zdrowia

wie ktoś może czy jakiś dietetyk ma swoją własną stronę internetową gdzie daje jakieś porady itp.?


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT