21.05.2018 Dziś imieniny Jana, Moniki, Wiktora


Czy worki pod oczami mogą być objawem choroby?Posty:
11

Witam, szukam odpowiedzi na pytanie czy worki pod oczami mogą być oznaką jakieś choroby. Niestety mam je od dłuższego czasu. Przyjaciółka zwróciła mi uwagę, że skoro występują one także u mojego taty może to być dziedziczne i związane z urokiem osobistym. Jednak chciałabym się ich pozbyć i dowiedzieć się czy na pewno nie są spowodowane żadnym schorzeniem. Dodam że nawet jak jestem wyspana obrzęki nie znikają.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Rzeczywiście, obrzęki pod oczami mogą świadczyć o chorobach serca, nerek czy płuc. Doradzam Ci rutynowe badania kontrolne - analizę krwi i moczu, jeśli coś jest nie w porządku wyniki powinny na to wskazywać.

Posty:
322
dietetyk

Obrzęki pod oczami tak zwana bruzda ?nerkowa? występuje u osób ze schorzeniami nerek, pęcherza, jamy nosowej, zatok bądź zaburzeń związanych z tarczycą.
W celu wykluczenia schorzeń chorobowych, należy wykonać podstawowe badania moczu oraz badania krwi oraz bacznie poobserwować swój organizm czy nie występują także inne objawy.
Jeśli natomiast obrzęki te występują u Ciebie lub są od "zawsze" mogą być dziedzicznym elementem urody:)

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Możesz spróbować nakładać na oczy waciki namoczone w naparze z czarnej herbaty. Ta nikomu nie zaszkodzi, a naprawdę rewelacyjnie odświeży i pomoże w likwidacji opuchnięć i przebarwień. Rumianek również jest polecany na okłady, ale trzeba z nim uważać, bo niektóre osoby mają na niego uczulenie. Poza tym rumianek może rozjaśnić rzęsy i brwi.
Z ziół przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu można też polecić lipę i bławatek (ten jest wykorzystywany w kremie firmy Ziaja). Naturalne sposoby obejmują także przykładanie do oczu kompresów z soku z ogórka albo surowego ziemniaka, który podobno poprawia koloryt skóry.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT