16.06.2024 Dziś imieniny Aliny, Anety, Benona


Ból przy wysiłkuPosty:
44

Skoro na forum są dietetycy to może mogą mi pomóc.
Mam sporą nadwagę. Od 2 miesięcy biegam. Nie są to maratony. Ale staram się co jakiś czas po pracy wyskoczyć na jogging. 1) Strasznie bolą mnie kostki i kolana. Co zrobić żeby nie bolało? 2) Zalezy mi na tym żeby biegać zaraz po pracy bo wieczorem się boję, a jak się zmęcze wieczorem to nie mogę zasnąć. Ale często jak biegam to jestem tak głodny, że zawracam do domu. Co i kiedy mam jeść, żeby swobodnie dokończyć trening?


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżej0

Komentarze

Posty:
44
0

Dodam jeszcze, że czasem pojawia się krwawienie z nosa i zawroty głowy.

Posty:
120
nie związana/y ze służbą zdrowia

Hannibalu, wybierz się lepiej do lekarza!Pomijając już krew z nosa i zawroty głowy, moim zdaniem powinieneś się skonsultować z ortopedą w sprawie stawów. Mój brat ćwiczył na siłowni i biegał. Tak jak Ty cierpiał z powodu bólu kolan. Marzenia o AWFie poszły w las, a mój brat na rozkaz lekarza szprycuje się teraz setką różnych prochów. Zacznij może od kilku przysiadów.

Posty:
240
dietetyk

Witam,
z pewnością powinien Pan jak najszybciej skonsultować z lekarzem dolegliwości, które Pan opisuje. Powtarzające się krwawienia z nosa mogą prowadzić do niedokrwistości, której objawem są m.in. zawroty głowy. Powinien Pan poinformować lekarza także o bólach stawów.
Bóle stawów podczas wysiłku fizycznego mogą być spowodowane zbyt dużym obciążeniem. Nie podał Pan swojej masy ciała, jednak jeśli nadwaga jest znaczna to takie objawy mogą towarzyszyć aktywności fizycznej.
Proszę zastanowić się nad wyborem innej dyscypliny - wskazane jest np. pływanie. Nie tylko odciąża stawy, ale także angażuje prawie wszystkie grupy mięśni.
Głód podczas treningu może być wynikiem tego, że ominął Pan jakiś posiłek w ciągu dnia, bądź przyszedł już czas na następny. Jeśli po konsultacji z lekarzem pozostanie Pan przy bieganiu, proszę zjadać niewielki posiłek ok. 1-1,5 godz. przed wysiłkiem i zabierać ze sobą napój zawierający węglowodany.
Pozdrawiam,
Anna Szczygłowska, dietetyk

Posty:
44
0

Basen jest dla mięczaków i nie daje efektów. Czy mogę się suplementować?

Posty:
322
dietetyk

Regularny wysiłek zawsze daje efekty. Jeśli źle znosisz bieganie, nie lubi basenu- jest mnóstwo innych możliwości aktywności fizycznej Przy jednoczesnym racjonalnym odżywianiu efekty będą stopniowo się pojawiać. Nie należy oczekiwać zbyt szybkiej utraty masy ciała, gdyż nie jest to korzystne z punktu widzenia zdrowotnego a dodatkowo może zakończyć się to efektem jojo. Dodatkowo zbyt szybka utrata masy ciała często wiąże się z utratą wody a nie spaleniem tkanki tłuszczowej której chcemy się pozbyć. A w jakim celu chcesz się suplementować? Obecnie jest sezon świeżych warzyw i owoców które z powodzeniem można włączać do swojego jadłospisu nawet pracując zawodowo.

Posty:
44
0

Myślałem o suplementach na stawy. Dobrze znoszę bieganie tylko że bolą mnie stawy. Staram się racjonalnie odżywiać. Wiem, że nie mogę szybko chudnąć bo też skóra zostanie wisząca no i te cholerne jo jo.
No ale dzięki.

Posty:
322
dietetyk

Oczywiście że istnieją suplementy na stawy jednak najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u reumatologa, diagnostyka twoich bólów stawów i dopiero odpowiednio dobrane leki i suplementy. Bóle stawów mogą być namiastką choroby reumatycznej lub innych powiązanych chorób które nieleczone wraz z wiekiem mogą się nasilać.
Tak dla twojej wiedzy ogólnej mogę powiedzieć ze suplementy korzystne dla stawów powinny zawierać glukozaminę-która jest podstawowym składnik tzw. mazi stawowej. Niedobór glukozaminy w organizmie powoduje rozrzedzenie mazi, a tym samym większą podatność stawów na ścieranie i uszkodzenia. Glukozamina wspiera odbudowę chrząstki stawowej, wzmacnia i uelastycznia jej strukturę, wpływa na sprawniejsze funkcjonowanie stawów.
Chondroityna która jest także jednym z głównych składników chrząstki.
MSM jest znakomitym źródłem bioaktywnej siarki, której związki wpływają na syntezę tkanki łącznej.
Witamina C- wpływa na wytwarzanie oraz zachowanie kolagenu, a jako silny przeciwutleniacz chroni organizm przed wolnymi rodnikami powodującymi uszkodzenia m. in. w chrząstce stawowej.
Dodatkowo wit. E, cynk, selen, mangan a także ekstrakt z korzenia imbiru, kurkumy.

Posty:
44
0

a co z krwawieniem z nosa i zawrotami głowy ?

Posty:
322
dietetyk

To zapewne efekt nadmiernego wysiłku- a dodatkowo cytuję odpowiedź koleżanki która odpowiedziała już na to pytanie "z pewnością powinien Pan jak najszybciej skonsultować z lekarzem dolegliwości, które Pan opisuje. Powtarzające się krwawienia z nosa mogą prowadzić do niedokrwistości, której objawem są m.in. zawroty głowy. Powinien Pan poinformować lekarza także o bólach stawów."

Posty:
44
0

Hmmm.... Może mam raka nerki .... bo krwawienie jest jednym z pierwszych jego objawów.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT