12.10.2024 Dziś imieniny Krystyny, Maksa, Serafiny


Alergia pokarmowa. Jak wprowadzić nowe produkty?



Posty:
47

Mój starszy synek ma alergię pokarmową na białko mleka krowiego, za niedługo skończy pięć miesięcy więc powoli powinnam przymierzać się do rozszerzania jego diety. Karmiony jest mieszanką mleczną i martwię się by nie uczulić go na inne rzeczy.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżej



nie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
142
nie związana/y ze służbą zdrowia

Nie martw się dzieci z tego wyrastają. Moja córka miała straszną alergię, a teraz zdrowa jak rydz i wszystko je i nic ją nie uczula:)

Posty:
53
nie związana/y ze służbą zdrowia

Z pewnością musisz bacznie obserwować jak Twój synek reaguje na wprowadzanie nowych pokarmów, czy nie ma wysypki itd.

Posty:
322
dietetyk

Istnieje kilka zasad, którymi powinna kierować się kobieta przy wprowadzaniu nowych pokarmów do diety niemowlęcia i dotyczy to nie tylko mam dzieci z alergią.
Przede wszystkim nowości należy wprowadzać pojedynczo. Uważnie obserwując, czy u malucha nie wystąpiła wysypka, czy nie boli go brzuszek, nie ma biegunki, zaparć, czy nie ulewa, nie wymiotuje. UWAGA!! Objawem alergii mogą być też infekcje dróg oddechowych. Jeśli coś Cię zaniepokoi, nie podawaj dziecku na razie podejrzanego produktu.
Każdy nowy posiłek należy rozpoczynać i kończyć podaniem piersi. Dziecko otrzymuje wtedy ? wraz z pokarmem ? przeciwciała chroniące przed alergią. Dzięki nim wprowadzony do jadłospisu nowy produkt jest lepiej tolerowany.
Jeśli dziecko pije mieszankę mlekozastępczą, należy zastosować podobną zasadę: najpierw lecznicze ?mleko?, potem ? nowe danie.
Na początek powinno się podawać niewiele ilości nowego pokarmu: 1?2 łyżeczki. Jeśli nie pojawią się niepokojące objawy, następnego dnia można zaproponować więcej. Z wprowadzaniem kolejnej nowości powinno się poczekać kilka dni.

Posty:
47
nie związana/y ze służbą zdrowia

A od jakich produktów jest najbezpieczniej zacząć?

Posty:
322
dietetyk

Na początek najbezpieczniejszy będzie kleik ryżowy. Przygotuj go na wodzie (niskozmineralizowanej, butelkowanej), swoim pokarmie lub na mieszance mlekozastępczej.
Po kilku dniach do kleiku dodaj ugotowane jabłuszko. Kolejnym daniem może być jarzynowa zupka. Zacznij od jednego warzywa, np. ziemniaka. Ugotuj go, zmiksuj, dodaj łyżeczkę oliwy z oliwek lub oleju (nie masła!).
Jeśli wszystko jest w porządku, po kilku dniach zupkę wzbogać kolejnymi warzywami: dynią, marchewką, pietruszką. Zagęść kleikiem ryżowym, by była bardziej wartościowa.

Posty:
322
dietetyk

Pomocne w prowadzaniu poszczególnych pokarmów i ich ilościach może być schemat żywienia niemowląt, stworzony przez specjalistów.
http://www.ochoroba.pl/artykuly/2303-co-oprocz-mleka-%E2%80%93-zalecenia-dotyczace-zywienia-niemowlat-w-1-roku-zycia


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)




Realizacja stronki: openBIT