Impotencja: skąd się bierze? | Ochoroba.pl
16.06.2024 Dziś imieniny Aliny, Anety, Benona


Sex

Impotencja: skąd się bierze?

Seks

Impotencja to niemożność osiągnięcia i utrzymania wystarczającej erekcji, a w konsekwencji niemożność odbycia pełnego stosunku płciowego. Warto zauważyć, że impotencja nie jest tym samym, czym niepłodność. Impotent może - przynajmniej potencjalnie - stać się ojcem.

Impotencja jest współcześnie coraz częstszą męską dolegliwością. Jej powody są bardzo różne. Lekarze stwierdzili, iż idzie ona w parze z:

- alkoholizmem

- problemamy z przysadką

- problemami z jądrami

- kłopotami z przepływem krwi

- uszkodzeniem układu nerwowego lub problemami neurologicznymi

- używaniem niektórych leków

- zażywanie narkotyków

- chorobami wenerycznymi

- zaburzeniami emocjonalnymi

Poniżej omówimy każdą z możliwych przyczyn.

Impotencja bierze się często z zaburzeń równowagi hormonalnej. Żeby mężczyzna mógł doznać bodźca natury seksualnej, potrzebuje mieć we krwi wystarczającą ilość testosteronu. Z różnych powodów dochodzi do sytuacji, że ten męski hormon obniża się, a zaczyna się gromadzić coraz więcej żeńskiego hormonu - estrogenu. W normalnej sytuacji mężczyźni produkują znacznie więcej testosteronu niż estrogenu (kobiet odwrotnie). Gdy jednak spada jego ilość, oprócz zaburzeń erekcji, pojawiają się takie objawy jak rzadsza konieczność golenia się oraz zmniejszenie potrzeb seksualnych.

Alkoholizm

Takim powodem zachwiania się równowagi hormonalnej jest alkoholizm Nadużywania alkoholu powoduje upośledzenie organu dbającego o równowagę hormonów - wątroby. Przestaje ona wówczas spełniać swoją rolę regulatora.

Warto zauważyć, że alkohol wprawdzie zwiększa pożądanie, ale jednocześnie często obniża możliwość jego zaspokojenia.

Kłopoty z przysadką

Przysadka to gruczoł usytuowany w mózgu. Wytwarza ona hormon, który pobudza jądra do produkcji testosteronu. Niekiedy na skutek na przykład nowotworów przestaje ona wydzielać wystarczającą ilość pożądanego hormonu.

Problemy z jądrami

Wskutek niektórych chorób dochodzi niekiedy do uszkodzenia jąder: nie są one wówczas w stanie wytworzyć wystarczającej ilość testosteronu.

Kłopoty z przepływem krwi

Niemożność wzwodu może również być spowodowana zwężeniem lub zatkaniem tętnic dostarczających krew do członka. Dzieje się tak przy wystąpieniu u chorego miażdżycy. Również samo podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi jest wystarczającym powodem powstawania impotencji.

Uszkodzenie układu nerwowego, problemy neurologiczne

Innym powodem impotencji może być uszkodzenie układu nerwowego. Może do niego dojść wskutek choroby (np. cukrzycy) urazu (np. urazu rdzenia kręgowego) lub stylu życia (alkohol, papierosy). Wówczas sygnał płynący z mózgu nie dociera do prącia.

Używanie niektórych leków

Wreszcie też impotencja może być sprowokowana przez podawania leków. Są to zazwyczaj leki przepisywane z powodu nadciśnienia tętniczego, chorób serca, moczopędne, przeciwwrzodowe, antydepresyjne, nasenne, uspokajające. W tej kwestii najlepiej poradzić się swojego lekarza.

Używanie narkotyków

Niektóre narkotyki mogą wywoływać impotencję.

Choroby weneryczne

Impotencja towarzyszy na przykład syfilisowi.

Zaburzenia emocjonalne

Bardzo często powodów impotencji należy szukać w problemach emocjonalnych. W tym przypadku problem leży przede wszystkim w stanie psychicznym, a nie fizycznym. Należy pamiętać, że w pobudzeniu seksualnym znaczną rolę odgrywa psychika. Depresja, lęki, stres, nadmierna wstydliwość, obawa przed niepowodzeniem, smutek, brak pewności siebie, urazy psychiczne z przeszłości, znudzenie, przemęczenie - wszystko to staje się faktyczną przyczyną. Problem polega niestety na tym, że impotencja często zaczyna pogłębia te stany i prowadzi do dalszego obniżenia satysfakcji z życia.

Łatwo rozpoznać ten rodzaj impotencji, poprzez odpowiedzenie sobie na pytanie, czy zdarzają się nam samoistne erekcje (np. podczas snu). Jeśli tak, chwilowe niedyspozycje w momentach zbliżenia są raczej efektem problemów pochodzenia psychologicznego.Komentarze


Posty:
0
nie związana/y ze służbą zdrowia

...

Posty:
0
0

Najlepszym rozwiazaniem na niesforne kłopoty z impotencją jest inwestycja w Puchacza, lek dopiero co pojawił się na rynku farmaceutycznym, a już cieszy się ogromną popularnością. Ma przystępną cene i przede wszystkim działa szybko i skutecznie: http://urslab.pl/puchacz/index

Można dostać  go w aptekach MEDIQ


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT