Impotencja | Ochoroba.pl
16.06.2024 Dziś imieniny Aliny, Anety, Benona


Impotencja

Impotencja to zaburzenie lub osłabienie zainteresowania życiem seksualnym, niezdolność mężczyzny do osiągnięcia lub utrzymania silnej erekcji, czyli wzwodu penisa, umożliwiającego odbycie normalnego stosunku płciowego. Objawia się także poprzez przedwczesny wytrysk lub niezdolność do niego. Impotencja sporadycznie dotyka większość mężczyzn. Spowodowana jest wtedy stresem, zmęczeniem, przepracowaniem, zdenerwowaniem, urazami z dzieciństwa itd.

Zaburzenia erekcji mogą powodować też choroby serca, cukrzyca, stwardnienie rozsiane, problemy z wątrobą, nadwaga, zbyt częsta masturbacja tzn. pobudzanie własnych narządów płciowych. Wpływ ma również nieodpowiednia dieta, w której nie ma wystarczającej ilości cynku, witaminy E i witamin z grupy B. Niekiedy przyczyną jest zwężenie naczyń krwionośnych, tj. tętnic, zaopatrujących penisa w krew. Czasami na impotencję wpływa niska samoocena mężczyzny, strach przed porażką i opuszczeniem przez partnerkę, jej silne naciski i powtarzające się żądania.

Jeśli przyczyną zaburzeń jest jakiś problem emocjonalny (czyli związany z czynnikami psychicznymi) pomóc może wizyta u psychologa. W każdym przypadku należy udać się do seksuologa, gdyż nie leczona impotencja może się pogłębiać.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT