Zapalenie spojówek - czerwone oczy, ból i pieczeni. Sposoby na złagodzenie dolegliwości. | Ochoroba.pl
03.08.2020 Dziś imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Wiedza użytkowników: porady

Zapalenie spojówek - czerwone oczy, ból i pieczeni. Sposoby na złagodzenie dolegliwości.

avatar
Autor:
Wiek:
36 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Oczy czerwone jak u królika, gryzą, pieką i sprawiają wrażenia jakby ktoś nasypał nam piasku pod powieki. To nic innego jak zapalenie spojówek. Jakie są przyczyny i jak złagodzić jego objawy?

Przyczyny zapalenie spojówek
-podrażnienie przez światło słoneczne, dym, chlorowaną wodę, wiatr czy pył.
-infekcje bateryjne lub wirusowe
-reakcje alergiczne

Przyczyny występowania zapalenia spojówek często łączą się ze sobą i tak np. podrażnienie oczu dymem sprzyja wnikaniu do spojówek bakterii. Do tego wirusowe zapalenie spojówek obciąża układ odpornościowy, dlatego często towarzyszy mu obrzęk węzłów chłonnych szyji.


Domowe sposoby na czerwone oczy....
Ważne jest utrzymywanie oczu w czystości, dlatego w tym celu należy przemywać oczy jałowymi wacikami nasączonymi w wodzie destylowanej. Lżejsze zapalenie powinno ustąpić po 2-3 dniach ich przemywania.

Rozmnażanie bakterii oraz rozwój zapalenia hamują właściwości nagietka. Poleca się zażywanie 3 razy dziennie 15 kropli nalewki z nagietka (dostępne w aptekach) w postaci nierozcieńczonej lub  dodając do herbaty.

Okład z szałwii działa przeciwzapalnie, a jednocześnie ma właściwości wysuszające. W tym celu 1 łyżkę stołową szałwii należy zalać - litr gorącej wody i odstawić na 10 minut, a następnie odcedzić. Zanurzyć w ostudzonym naparze tampon z waty i przyłożyć na zamknięte oczy.

W aptekach dostępne jest także wiele kropli do oczu, które można kupić bez recepty. Oczywiście w przypadku powtarzających się epizodów zapaleń należy udać się d okulisty.       Komentarze


Posty:
0
nie związana/y ze służbą zdrowia

Niestety w okresie pylenia rośłin często mi dokucza zapalenie spojówek alergiczne. Mam wtedy problem z normalnym funkcjonowaniem, bo z trudem coś widzę na oczy. Ale ostatnio zabwieniem dla mnie w takiej sytuacji okazały się krople starazolin czerowny, które naprawdę świetnie sobie poradziły z zapaleniem spojówek.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT