Wpływ gimnastyki na zdrowie człowieka. | Ochoroba.pl
21.10.2019 Dziś imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wiedza użytkowników: porady

Wpływ gimnastyki na zdrowie człowieka.

avatar
Autor:
Wiek:
37 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
image

Żywiołowy postęp techniczny doprowadził do wielu osiągnieć ekonomicznych, wnosząc równocześnie elementy zdecydowanie szkodliwe dla zdrowia człowieka. Zdrowie ludzkości jest obecnie na całym świecie coraz bardziej zagrożone przez zmieniające się na niekorzyść człowieka warunki jego bytowania. Świadomość szkodliwości siedzącego trybu życia, jednostronności ruchowej w wykonywanej pracy zawodowej, wadliwego odżywiania, otyłości i bezruchu wzmogła akcję ochrony zdrowia przez odpowiednie przeciwdziałanie zagrożeniom.


Jednym z aspektów zapobigania o doniasłym znaczeniu społecznym jest ruch stosowany przez człowieka w obronie wlasnego zdrowia. Potwierdzenie "ruch to zdrowie" ma pełne pokrycie w nowoczesnych badaniach medycznych, a brak tego ruchu jest czynnikiem usposabiającym dla choroby. Dlatego coraz pełniejsze uznanie zyskując ćwiczenia fizyczne-gimnastyka.
Systematyczna i codzienna gimnastyka poprawia postawę, przyczynia się do zachowania płynności i harmonii ruchów, wzmacnia aparat więzadłowy stawów, powoduje równomierny rozwój mięśni, zwłaszcza mało używanych w pracy codziennej. Odpowiednio dobrane ćwiczenia mają korzystny wpływ na czynności narządówn wewnętrznych jak: serce, płuca, przewód pokarmowy, powodują lepsze ich ukrwienie, sprawniejszą wymianę gazową i lepsze zaopatrzenie tkanek w tlen. W efekcie gimnastyka poprawia samopoczucie człwieka i przyczynia się do zachowania zdrowia psychicznego.
Gimnastyka jest godna polecenia dla wszystkich ludzi, począwszy od najmłodszych do najstraszych. Żyjąc aktywnie będziemy żyli dłużejNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT