Naturalne metody antykoncepcji- metoda kalendarzowa | Ochoroba.pl
29.01.2020 Dziś imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Wiedza użytkowników: intymnie

Naturalne metody antykoncepcji- metoda kalendarzowa

avatar
Autor:
Wiek:
31 lat
Miasto:
Olsztyn
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image
Metoda kalendarzowa
W tej metodzie przewiduje się czas wystąpienia owulacji, korzystając z obserwacji kilku ostatnich cykli miesięcznych. Dzięki obserwacjom można ocenić, którego dnia rozpoczyna się owulacja. Dni płodne zaczynają się pięć dni przed tym terminem. Metoda kalendarzowa jest skuteczna tylko przy regularnych miesiączkach, kiedy można wyznaczyć dzień rozpoczęcia owulacji.

Niestety bardzo niewiele kobiet ma regularne 28-dniowe cykl, a nieregularny okres może się zdarzyć zawsze. Ponadto nie każda kobieta jajeczkuje dokładnie w połowie cyklu, a raczej między 9 a 17 dniem przed kolejną miesiączką. Dlatego sama metoda kalendarzowa nie jest efektywnym sposobem prognozowania dni płodnych. Zapisuj dni występowania okresu przez 6 do 8 miesięcy. Sprawdź czy twój cykl miesięczny jest regularny i ile dni trwa. Jeśli jest regularny i trwa około 28 dni, owulacja powinna się pojawić około 14-15 dni od rozpoczęcia krwawienia miesięcznego.
 
Aby określić pierwszy dzień płodny, odejmij 18 od ilości dni w twoim najkrótszym cyklu miesięcznym. Po tylu dniach od początku krwawienia powinien nastąpić twój pierwszy dzień płodny. Na przykład, jeśli twój najkrótszy cykl trwał 26 dni, odejmując od tego 18, otrzymasz w wyniku 8. Twój pierwszy dzień płodny to ósmy dzień od początku krwawienia.
 
Aby określić ostatni dzień płodności, odejmij 11 od długości najdłuższego cyklu. Po tylu dniach od początku krwawienia powinien nastąpić ostatni dzień płodny. Na przykład, jeśli najdłuższy cykl trwał 31 dni, odejmując od tego 11 otrzymasz 20, czyli ostatni dzień płodny to dwudziesty dzień od początku krwawienia. Plemniki mogą przeżyć w pochwie 3 do 5 dni po stosunku. Jeśli nie chcesz zajść w ciążę, powstrzymaj się od seksu albo skorzystaj z innej metody kontroli urodzin na tydzień przed pierwszym dniem płodnym. W powyższym przykładzie okres płodny trwa od 8 do 20 dnia, dlatego należy zabezpieczyć się w ciągu tych 12 dni.
Metoda kalendarzowa nie jest wskazana dla kobiet mających krótkie, długie lub nieregularne cykle miesięczne. Z tego powodu metodę tę należy łączyć z innymi sposobami kontroli urodzin.


Komentarze


Posty:
0
nie związana/y ze służbą zdrowia

Stosuję metodę naturalną tyle, że jest to metoda termiczna, w tym celu mam jako pomocnika Cyclotest. na samą metodę kalendarzową bym się chyba nie zdecydowała, gdyż wiadomo, że dany cykl może się różnić minimalnie od pozostałych...


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT