Jak unikać bólów kręgosłupa | Ochoroba.pl
15.07.2024 Dziś imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza


Ćwiczenia

Jak unikać bólów kręgosłupa

ból pleców3.jpg

Ludzie z bólami kręgosłupa powinni pamiętać, aby przez przyjmowanie nieprawidłowej postawy nie powodować nasilenia dolegliwości. Powinno się chodzić z głową podniesioną, z wyprostowanymi plecami i prostując nogi w kolanach, kiedy stawiamy je na ziemi. W czasie chodzenia tym mniejsze jest przeciążenie kręgosłupa, im bardziej jest on zbliżony do pionu.

Kobiety z bólami kręgosłupa muszą unikać chodzenia w butach na wysokich obcasach.

Równie istotna jest pozycja przy siedzeniu. Stopy powinny być oparte na podłodze, a kręgosłup powinien znajdować się w pionie.

Bardzo ważną rzeczą u ludzi z bólami kręgosłupa są przerwy w pracy na rozluźnienie mięśni i wykonanie przynajmniej kilka razy dziennie paru prostych ćwiczeń (wyprostów, skrętów).

Zauważano, że jazda na rowerze może bardzo korzystnie wpływać na stan zdrowia ludzi cierpiących na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa i stawów, zwłaszcza stawów biodrowych. Powinni oni korzystać z rowerów z wysoką kierownicą, gdyż sprzyja to siedzeniu z wyprostowanym kręgosłupem.

Wiele osób ze zmianami zwyrodnieniowymi w stawach biodrowych właśnie dzięki jeżdżeniu na rowerze może chodzić i nie stało się inwalidami. Także w przypadku osteoporozy, czyli postępującego z wiekiem odwapnienia i przebudowy kości, jazda na rowerze poważnie opóźnia rozwój choroby.

Zdarza się, że ludzie narzekający na bóle kręgosłupa ze zdziwieniem zauważają, że  te dolegliwości ustają w tańcu. Być może - po części - jest to skutek zaabsorbowania atrakcyjną partnerką (lub partnerem), jednak przede wszystkim ma to związek z wykonywaniem ruchów, które rozluźniają napięte mięśnie i więzadla. Dlatego warto pamiętać, że taniec jest gimnastyką przyjemną i zdrową, którą warto stosować na równi z innymi rodzajami wysiłku fizycznego.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT