Program ?Cała Polska leczy nadciśnienie w Poznaniu?! | Ochoroba.pl
28.02.2021 Dziś imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Wiedza użytkowników: akcje społeczne

Program ?Cała Polska leczy nadciśnienie w Poznaniu?!

avatar
Autor:
Wiek:
32 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
związana/y ze służbą zdrowia
image

Już 18 maja w sali wykładowej im. Horoszkiewicza w Collegium Anatomicum mieszczącym się przy ulicy Święcickiego 6 w Poznaniu, odbędzie się spotkanie edukacyjne na temat nadciśnienia tętniczego dla mieszkańców Poznania.

Od strony merytorycznej wesprze je dr n. med. Katarzyna Kostka-Jeziorny, która opowie
o problemie nadciśnienia w regionie oraz o zasadach właściwej i skutecznej profilaktyki. Dzień wcześniej odbędzie się również akcja, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Nadciśnienia Tętniczego, przy której studenci medycyny dokonają pomiarów ciśnienia maturzystom oraz wytłumaczą jak radzić sobie ze stresem. Akcja ta odbędzie się w wielu miastach Polski, jednym z miast jest Poznań.

Celem programu ?Cała Polska leczy nadciśnienie? jest m.in. zachęcanie Polaków do dokonywania regularnych pomiarów ciśnienia oraz wprowadzania zmian w codziennym trybie życia. Po to, aby osiągnąć ten cel w jak najskuteczniejszy sposób, w roku 2013, zespół programu odwiedzi 6 polskich miast: Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Poznań, Warszawę i Gdańsk.

Pierwsze wydarzenie, zorganizowane we Wrocławiu 23 lutego zapoczątkowało cykl spotkań.
Planowane aktywności
W ramach wydarzenia, oprócz wspomnianej prelekcji wygłoszonej przez dr n. med. Katarzyna Kostka-Jeziorny, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z zasadami właściwych pomiarów ciśnienia.

Po części pokazowej wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom, przeprowadzanym przez zespół medyczny sieci Polmed.
Ze względu na to, że niezmiernie istotnym elementem prewencji nadciśnienia jest stosowanie się do zasad zdrowej diety, kolejnym elementem spotkania będzie poradnictwo w zakresie diety DASH, opracowanej właśnie z myślą
o nadciśnieniowcach. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję skosztowania zdrowego poczęstunku.

Aby zaangażować uczestników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, w jego ramach przeprowadzone zostaną zabawy, konkursy i quizy
z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród m.in. w postaci ciśnieniomierzy firmy Microlife.
Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy!Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT