Cała Polska leczy nadciśnienie we Wrocławiu! | Ochoroba.pl
28.02.2021 Dziś imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Wiedza użytkowników: akcje społeczne

Cała Polska leczy nadciśnienie we Wrocławiu!

Wiedza dodana anonimowo
avatar
Autor:
ukryty
Wiek:
---
Miasto:
---
Płeć:
---
Jestem:
związana/y ze służbą zdrowia
image

Już 23 lutego w Sali Konferencyjnej Hali Stulecia, mieszczącej się przy ul. Wystawowa 1, odbędzie się spotkanie edukacyjne na temat nadciśnienia tętniczego dla mieszkańców Wrocławia. Od strony merytorycznej wesprze je sam konsultant wojewódzki w dziedzinie hipertensjologii Profesor Andrzej Szuba, który opowie o problemie nadciśnienia w regionie oraz o zasadach właściwej i skutecznej profilaktyki.

Celem programu ?Cała Polska leczy nadciśnienie? jest m.in. zachęcanie Polaków do dokonywania regularnych pomiarów ciśnienia oraz wprowadzania zmian w codziennym trybie życia. Po to, aby osiągnąć ten cel w jak najskuteczniejszy sposób, w roku 2013, zespół programu odwiedzi 6 polskich miast: Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Poznań, Warszawę i Gdańsk. Pierwsze wydarzenie, organizowane we Wrocławiu zapoczątkuje cykl już 23 lutego.

Planowane aktywności

W ramach wydarzenia, oprócz wspomnianej prelekcji wygłoszonej przez Profesora Andrzeja Szubę, uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z zasadami właściwych pomiarów ciśnienia. Po części pokazowej wszyscy zainteresowani będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom, przeprowadzanym  przez zespół medyczny sieci Polmed.

Ze względu na to, że niezmiernie istotnym elementem prewencji nadciśnienia jest stosowanie się do zasad zdrowej diety, kolejnym elementem spotkania będzie poradnictwo w zakresie diety DASH, opracowanej właśnie z myślą o nadciśnieniowcach. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję skosztowania zdrowych potraw zaserwowanych przez współpracującą z programem sieć restauracji Green Way.

Aby zaangażować uczestników do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu, w jego ramach przeprowadzone zostaną zabawy, konkursy i quizy z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród m.in. w postaci ciśnieniomierzy firmy Microlife.

Zachęcamy do uczestnictwa i wspólnej zabawy!Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT