Wzór wniosku o przywrócenie terminu płatności składki chorobowej ? dla prowadzących działalność, którzy zapłacili z opóźnieniem | Ochoroba.pl
24.11.2020 Dziś imieniny Emmy, Flory, Romana

Wiedza użytkowników: porady

Wzór wniosku o przywrócenie terminu płatności składki chorobowej ? dla prowadzących działalność, którzy zapłacili z opóźnieniem

avatar
Autor:
Wiek:
42 lat
Miasto:
Płeć:
mężczyzna
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image
Wzór wniosku o przywrócenie terminu płatności składki chorobowej 
 
Oto wzór wniosku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) o przywrócenie terminy płatności składki chorobowej. Wnosek przeznaczony jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, które zapłaciły składkę zdrowotną z opóźnieniem (tzn. nie do 10 danego miesiąca, tylko np. 11 albo 12 albo kiedy tam się chce).
 
Nie wszyscy wiedzą, że przekroczenie terminu powoduje ustanie dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (tzn. jeśli zachorujemy, ZUS nam nic nie wypłaci zasiłku chorobowego).
 
Uwaga ? ZUS ma prawo (a nie obowiązek) przywrócić termin płatności składki i przywrócenie nam ubezpieczenia. Dlatego nie należy zbyt często prosić o przywrócenie terminu płatności. Słowem, należy płacić w terminie składkę zdrowotną.
 
 

Warszawa, dnia. 12 stycznia 2011

 

 NAZWA FIRMY IMIĘ I NAZWISKO
ul. Warszawska 1
01-100 Warszawa
NIP:
REGON:
PESEL:
tel.

(przykładowe dane, wypełnić dla odpowiedniego inspektoratu)
ZUS Inspektorat Warszawa-Ochota
Kierownik Inspektoratu:
????????????????
ul. 1-go Sierpnia 21
02-134 Warszawa-Ochota

PODANIE
 
Uprzejmie proszę o przywrócenie terminu płatności składki chorobowej wynikających z deklaracji 10/2010 oraz o przywrócenie ciągłości w podleganiu ubezpieczeniu chorobowemu.
 
Uzasadnienie (przykładowe)
 
Przekroczyłem termin płatności składki z powodu opóźnień płatności od kontrahentów, co spowodowało, że w dniu płatności nie miałem jeszcze na koncie firmowym pieniędzy potrzebnych do przelewu. Składka zostały przeze mnie uiszczona z opóźnieniem w dniu 14.11.2010. Jest to mój pierwszy wniosek z prośba o przywrócenie terminu.

Proszę o wysłanie odpowiedzi pocztą.
 
 
PODPIS


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT