Gościec. Bóle gośćcowe. Domowe sposoby na bóle gośćcowe. | Ochoroba.pl
22.05.2018 Dziś imieniny Emila, Neleny, Romy

Wiedza użytkowników: porady

Gościec. Bóle gośćcowe. Domowe sposoby na bóle gośćcowe.

avatar
Autor:
Wiek:
36 lat
Miasto:
Rzeszów
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Reumatoidalne zapalenie stawów jest jedna z czestszych chorób stawów, nalezy do chorób autoimmunologicznych i jest bardzo trudna w leczeniu.

 
Objawy

Choroba gośćcowa (reumatoidalne zapalenie stawów)  objawia się między innymi bólami odczuwanymi w różnych częściach ciała. Towarzyszy im czasem niewielka gorączka i złe samopoczucie. Potocznie nazywa się je "darciem w kościach",  choć w przypadku gośćca dotyczą one raczej mięśni. Jeżeli choroba
gośćcowa ma charakter przewlekły, "darcie w kościach" mogą poprzedzać dolegliwości ze strony serca, zaburzenia pracy żołądka, nadwrażliwość wątroby, bezsenność, uczulenie na niektóre pokarmy i zapachy.

Rodzaj i czas trwania tych dolegliwości zależą  od konstytucji organizmu, wieku chorego, odżywiania, warunków pracy. Każdy większy wysiłek fizyczny może wywołać atak bólów, co ma związek z istniejącymi u chorych na gościec zaburzeniami
przemiany materii.


  Leczenie ziołami
- Bóle, które pojawiły się nagle lub zapowiedziały je znane z  samoobserwacji zwiastuny, ustąpią bardzo szybko po kilkakrotnym  zastosowaniu mieszanki ziołowej złożonej z następujących składników: strączyn fasoli i kory wierzbowej (po 30 gramów),  korzenia goryczki (10 gramów), ziele krwawnika (15 gramów). Zioła dokładnie mieszamy, 2 łyżki stołowe mieszanki zalewamy 0,5 l zimnej wody, gotujemy przez 10 minut i przecedzamy. Wywar wypijamy łykami w ciągu dnia.- Osoby, które mają kłopoty z wydalaniem moczu, powinny  stosować następującą mieszankę: owoców jałowca (30 gramów),  korzenia wilżyny (20 gramów), ziela nawłoci (40 gramów. Zioła dokładnie mieszamy, przygotowujemy i pijemy tak samo jak wyżej. Mieszanka ma silne działanie moczopędne.


- Jeśli bólom towarzyszy podwyższona temperatura i złe samopoczucie, stosujemy mieszankę złożoną z kory wierzby, pączków topoli, kwiatu więzówki błotnej, kwiatu bzu czarnego i ziela skrzypu w równych częściach. Zioła dokładnie mieszamy, łyżkę zalewamy szklanką wrzątku, gotujemy 15 minut pod przykrywką i przecedzamy. Wywar można od razu przygotować na cały dzień (2-3 szklanki).


Leczenie zewnętrzne

W razie bardzo dokuczliwych bólów stosujemy na noc kataplazm z chrzanu, soli, mąki i octu. Ucieramy potrzebną ilość świeżego chrzanu, dodajemy doń tyle samo mąki i soli. Rozprowadzamy octem. Całość mieszamy tak długo, aż powstanie jednorodna masa, którą rozsmarowujemy na kawałku płótna, przykrywamy drugim kawałkiem, przykładamy na bolące miejsce i owijamy dobrze flanelą. Kataplazm usuwamy po upływie 2-5 godzin. Gdy okaże się wówczas, że skóra jest mocno podrażniona, smarujemy ją delikatnie wazeliną.

Dieta
Na początku leczenia wskazana jest dwudniowa głodówka. Potem należy wykluczyć z jadłospisu mięso i jego przetwory. Ograniczyć tłuszcze zwierzęce, sól i cukier. Wprowadzić dużo warzyw i niekwaśnych owoców. Dbać o wypróżnienia.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT