Sucha skóra. Sposoby na suchą skórę. Jak pielęgnować suchą cerę? Maseczki. | Ochoroba.pl
17.02.2020 Dziś imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Wiedza użytkowników: porady

Sucha skóra. Sposoby na suchą skórę. Jak pielęgnować suchą cerę? Maseczki.

avatar
Autor:
Wiek:
38 lat
Miasto:
Krosno
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

 
  Przy cerze suchej i wrażliwej mycie twarzy w zimnej wodzie jest szkodliwe, a jeszcze bardziej szkodzi używanie mydła. Najbardziej wskazane jest mycie twarzy w ciepłej miękkiej wodzie, do której dodaje się bukiecik naci z pietruszki albo wywar z siana. Po umyciu należy nawilżyć twarz watą zamoczoną w surowym mleku z dodatkiem takiej samej ilości soku z cytryny i śmietanki lub też w mieszaninie złożonej z soku ogórkowego, surowego mleka (w równych częściach) i 1 łyżeczki gliceryny. Taką maseczkę pozostawia się
na twarzy na 10-15 minut, a następnie zmywa.
 

Najlepszą odżywką dla suchej cery są dobre kremy. Oto dwa przepisy na takie, które można zrobić w domu.
 

  Krem księżnej Anny
  Jedną czubatą łyżkę stołową czystego białego wosku pszczelego i 4 łyżki olejku migdałowego wkłada się do emaliowanego garnuszka wstawionego do garnka z wrzącą wodą (tak zwana łaźnia wodna) i miesza od czasu do czasu, dopóki wosk i olejek nie nabiorą płynnej konsystencji. Wówczas garnuszek wyjmuje się z "łaźni", a jego zawartość ubija się tak długo, aż nabierze konsystencji piany. Kiedy masa trochę ostygnie, należy dodać do niej 2-3 krople jakiegoś aromatycznego olejku. Kremu można używać po całkowitym wystudzeniu.
 

  Krem ogórkowy
  Świeże, cieniutko pokrojone ogórki miesza się w porcelanowym naczyniu z taką samą ilością oliwy z oliwek. Naczynie wkłada się do garnka z wodą, a ten stawia na ogniu. Kiedy woda zacznie wrzeć, należy naczynie wyjąć, jego zawartość dobrze wymieszać, przecedzić przez kilkakrotnie złożoną gazę i do płynu dodać taką samą co poprzednio ilość drobno pokrojonych ogórków. Tę czynność powtarza się pięć razy. W efekcie powstaje gęsty, biały, bardzo odżywczy krem.
 

Nie tylko dla suchej, ale także dla grubej, brzydkiej cery przeznaczona jest maseczka z koziego lub krowiego
mleka. Z kawałka miękkiego bawełnianego materiału wykonać należy coś w rodzaju maski. Każdego wieczoru zanurza się ją w surowym mleku, wyciska i na 30 minut przykłada do twarzy. Kiedy zaczyna wysychać, nawilża się ją kłębkiem waty zamoczonym w mleku. Po zdjęciu maski twarz trzeba wytrzeć wilgotnym ręcznikiem (nie wolno używać żadnych kremów ani pudru).Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT