Alergia na wiosnę. Alergia na pyłki. Kichanie, nieżyt nosa i łzawiące oczy | Ochoroba.pl
27.05.2020 Dziś imieniny Amandy, Jana, Juliana

Wiedza użytkowników: choroby

Alergia na wiosnę. Alergia na pyłki. Kichanie, nieżyt nosa i łzawiące oczy

avatar
Autor:
Wiek:
--- lat
Miasto:
Płeć:
Jestem:
image

Wiosna to ukochana pora roku Polaków. Wreszcie można zdjąć ciężkie ubranie, wybrać się na spacer z rodziną w promieniach słońca czy pojeździć na rowerze. Niestety, nie wszyscy cieszą się wiosną - dla alergików ta pora roku jest początkiem kilkumiesięcznej walki z kichaniem, nieżytem nosa i łzawiącymi oczami.


Pierwsza zakwita leszczyna, potem pylą olchy, topole, jeszcze później trawy, a na koniec bylica, która wykańcza alergików fizycznie i psychicznie. Od marca do października wciąż coś kwitnie, pyli i uczula.  Unoszące się w powietrzu drobinki pyłków wywołują alergiczny nieżyt górnych dróg oddechowych. Alergia na pyłki jest często mylona z przeziębieniem.


Przeziębienie czy alergia?

Najczęstszymi objawami potocznie zwanego kataru siennego jest zatkany nos, wodnisty wyciek i uciążliwe kichnięcia, które następują po sobie jak serie z karabinu maszynowego: od kilku do kilkunastu razy. Często może pojawić się chrypienie spowodowane podrażnieniem gardła oraz łzawiące, piekące i zaczerwienione oczy. Alergicy skarżą się także na ogólne uczucie zmęczenia, kłopoty z koncentracją, a czasem nawet na zmiany skórne, takie jak zaczerwieniania czy wysypka.


Mówi się, że alergia jest dziedziczona, jednak niekoniecznie. Lekarze coraz częściej spotykają się z występowaniem uczuleniowych dolegliwości u osób dorosłych, które nigdy wcześniej ich nie miały i nie mają do alergii genetycznych skłonności. Być może wina leży po stronie zwiększającego się zanieczyszczenia środowiska i dużego uczestnictwa środków chemicznych w naszym życiu codziennym. Wykorzystywane w dużych ilościach detergenty i środki kosmetyczne  powodują, że mieszkamy zbyt sterylnie, co jest niedobre, zwłaszcza dla dzieci, które przez to nie są przygotowane na kontakt z alergenami. Badania mówią, że blisko 20 procent Polaków zaczyna kichać, gdy nadchodzi wiosna. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, najlepiej udaj się do przychodni. Rozpoznanie alergicznego nieżytu nosa może przeprowadzić lekarz w oparciu o wywiad, w którym szczególną uwagę zwraca na zbieżność występowania objawów z porą roku lub z ekspozycją na alergeny. Następnie może wykonać testy skórne, które wskażą potencjalnego winowajcę - alergen.


Zwyciężyć z pyłkami


Najskuteczniejszą metodą leczenia alergicznego nieżytu nosa jest unikanie kontaktu z alergenem, co w praktyce jest bardzo trudne. Najlepiej byłoby zamknąć się w szczelnym pomieszczeniu na kilka miesięcy, ale łatwiej jest ograniczyć wychodzenie z domu i wietrzenie pokoju, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest największe. Pomocne jest również otrzepywanie ubrań po przyjściu do domu albo całkowite przebieranie się. Częste mycie włosów, na których osiadają pyłki albo wyjazd w góry, gdzie powyżej 1000 m n.p.m. stężenie alergenów jest niższe, również może złagodzić objawy uczulenia.

W okresie pylenia alergik nie powinien wybierać się na spacery po łąkach i wyjeżdżać za miasto. Jednakże ciągłe unikanie natury i siedzenie w zamkniętym mieszkaniu może spowodować jeszcze gorsze objawy od uczuleniowego kichania. Rozdrażnienie i depresja wywołana brakiem słońca i ciągłym unikaniem alergenów. Dlatego warto skorzystać z dobrodziejstwa nauki i zażywać lek, który w wygodny sposób poprawi nasze samopoczucie zmniejszając objawy alergii. 

Claritine SPE to lek, który pomaga w walce z alergią i w pokonywaniu codziennych wyzwań, nie ograniczając przy tym naszych zdolności do prowadzenia pojazdów i koncentracji w trakcie obowiązków służbowych. Ważne, że ten sprawdzony lek, posiadający wysoki poziom bezpieczeństwa wywołuje skutki uboczne u niewielkiego odsetka pacjentów. Większość osób zażywających Claritine SPE może normalne funkcjonowanie w trakcie całego dnia.  Claritine SPE to oryginalny lek przeciwalergiczny, który pozwala alergikom cieszyć się wiosną. Claritine SPE łagodzi uciążliwe objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, w tym wyciek, kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, a także świąd i pieczenie oczu.  Lek ucieszy zapominalskich, gdyż wystarczy przyjmować jedną tabletkę raz na dobę i cieszyć się wiosną przez 24 godziny, bez konieczności sięgania po chusteczkę. Spacer z rodziną na łąkę w okresie pylenia trawy czy bylicy? Dlaczego nie? Wystarczy zaufać ekspertowi w dziedzinie alergii Claritine SPE.


1. W badaniach klinicznych, których celem była ocena zdolności do prowadzenia pojazdów loratadyna nie powodowała upośledzenia. Jednak u niektórych osób, bardzo rzadko występowała senność, która mogła zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn w ruchu. Z Charakterystyki Produktu Leczniczego Claritine SPE zatwierdzonej przez Ministerstwo Zdrowia


Tekst nadesłany przez agencję PR reprezentującą producenta leku Claritine SPENa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT