Kuracja Schrotha. Dieta Schrotha. | Ochoroba.pl
21.01.2021 Dziś imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Wiedza użytkowników: zabiegi

Kuracja Schrotha. Dieta Schrotha.

avatar
Autor:
Wiek:
41 lat
Miasto:
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Johannes Schroth był żyjącym w XIX wieku przedsiębiorcą finansowym, dodatkowo zajmował się naturalnymi metodami leczniczymi, na podstawie osobistych doświadczeń stworzył metodę terapeutyczną, która nosi jego imię.

Kuracja polega na połączeniu tzw. suchej diety, w czasie której nie wolno nic pić, i okładów zwanych gorącym zawijaniem. Schroth doszedł do wniosku, że zbyt duża ilość płynów w organizmie prowadzi do obniżenia jego sprawności.

EFEKTY:
1.utrata wagi
2.oczyszczenie organizmu
3.okres kuracji maksymalnie 6 tygodni


ETAPY:


1.zawijanie
-  dobrze rozgrzane ciało zawija się w chłodne i wilgotne prześcieradło, na które z kolei zakłada się worki z gorącą wodą. W ten sposób przyspiesza się proces szybkiego ogrzewania ciała i temperatura pacjenta podnosi się o około 2 stopnie. Ogrzanie ciała powoduje z kolei przyspieszenie przemiany materii, a to prowadzi do szybszego spalania kalorii. Tego typu zabiegi wraz z zastosowaniem odpowiedniej diety prowadzą do znacznej utraty masy ciała.


2.Dni suche ?
nieprzyjmowanie żadnych płynów w określone dni kuracji ma na celu oczyszczenie organizmu z nadmiaru szkodliwych związków. W dniach, kiedy picie jest dozwolone, pacjentowi podaje się wody lecznicze, różne gatunki herbaty, a także niskokaloryczne wytrawne białe wino. Wino ma działanie pobudzające na układ nerwowy.


3.Dieta
? podstawą są suche bułki, kleik z owsa, jęczmienia lub ryżu i makarony. Posiłki zalecane w kuracji nie zawierają tłuszczu, zawierają minimalne ilości białka i soli. Z powodu niedoboru białka organizm zmuszony jest do spalania jego rezerw. Ustępują wtedy zaburzenia przemiany materii i następuje spadek ciśnienia krwi.


PRZECIWSKAZANIA:

zaburzenia pracy serca
gruźlica
cukrzyca
zaburzenia pracy układu krążeniaNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT