Szum w uszach ? co może oznaczać, jak się go pozbyć? Dlaczego słyszę szum w uszach? | Ochoroba.pl
21.05.2018 Dziś imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wiedza użytkowników: porady

Szum w uszach ? co może oznaczać, jak się go pozbyć? Dlaczego słyszę szum w uszach?

avatar
Autor:
Wiek:
36 lat
Miasto:
Krosno
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

 

Szumy uszne mogą być spowodowane niedostatecznym ukrwieniem, a przez to uszkodzeniem ucha środkowego, co często wiąże się ze stresem. W celu poprawy czy eliminacji dolegliwości często pacjentom podawane są leki poprawiające ukrwienie. Za przyczynę szumu w uszach uważa się również nieprawidłowe przetwarzanie dźwięku przez mózg.

Czy są jakieś sposoby na szum w uszach?

Za nowoczesną metodę pozbycia się tej dolegliwości uważa się metodę ?tinnitus-retraining?. Polega ona nie skupianiu się na szumach odczuwanych w uszach, ale zwróceniu uwagi na bodźce pochodzące ze świata zewnętrznego. Zasada działania tej metody dotyczy zwiększenia naszego wewnętrznego poziomu ciszy, czyli zmniejszenie dystansu między szczytowym nasileniem szumu w uszach i szumem tła, który i tak jest wytwarzany w naszych komórkach słuchowych i rejestrowany przez mózg jako cisza. Przy zastosowaniu tej metody u 80% osób z tą dolegliwością, metoda ta okazywała się skuteczna.

Zwolennicy akupresury polecają również tą metodę jako skuteczną w zwalczaniu szumu w uszach. W tym celu należy naciskać przez 7 sekund palcem wskazującym dołek nad górną wargą, następnie uciskamy koniec nasady nosa koło brwi również przez 7 sekund. Powyższe czynności należy powtórzyć kilka razy.

Na ukrwienie ucha zaleca się natomiast uchwycenie brzegu chrząstki ucha w miejscu gdzie zaczyna się górna część chrząstki ucha. Następnie należy wędrować palcami wokół całego ucha, przy czym oba palce silnie masują jego brzeg. Cały masaż powinien trwać koło 1 minuty.

Wiele dowodów naukowych wskazuje, że u osoby cierpiące na szumy w uszach mają niedobór ubichinonu powszechnie znanego jako koenzym Q. Zalecana w tym przypadku jest suplementacja oraz wzbogacanie diety w produkty kukurydziane, orzechy włoskie oraz ryby.

Wspomagające działanie w tym przypadku ma również napar z dziurawca, nie tylko zapobiega on wystąpieniu depresji, ale również znacznie redukuje szum w uszach.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT