Skąpe miesiączki. Czego mogą być objawem? | Ochoroba.pl
25.04.2018 Dziś imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Wiedza użytkowników: porady

Skąpe miesiączki. Czego mogą być objawem?

avatar
Autor:
Wiek:
41 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Przyczyny

Zbyt skąpe miesiączki mogą być przyczyną niedostatecznie wykształconej błony śluzowej macicy i jajników. Również tabletki antykoncepcyjne mogą wyraźnie zmniejszać ilość krwi menstruacyjnej.

U młodych kobiet, które maja miesiączki nieregularne skąpe krwawienie nie powinno być zmartwieniem, natomiast u kobiet po 40-50 roku życia niezbyt obfite krwawienie może być jednym z pierwszych symptomów przekwitania.

Istotne jest także stwierdzenie, ze nie istnieje związek między intensywnością krwawienia a płodnością. Jedynie kilka bardzo skąpych (jeśli dotychczas były one normalne) powinny skłonić kobietę do wizyty u ginekologa.

Jakieś domowe sposoby?

Wiadomo, że sposoby naszych babć nigdy nie zastąpią i nie powinny zastępować porady lekarskiej, jednak niektóre sposoby pomagają w wielu przypadkach psychicznie, bo czasami to też jest przyczyna zaburzeń miesiączkowania.

Zgodnie z założeniami akupresury punkt, za którego pośrednictwem można wzmocnić błonę śluzową macicy znajduje się na zewnętrznej stronie nasady paznokcia wielkiego stopy. Pośrodku opuszki tego palca znajduje się punkt masażu, przez który można ustabilizować przysadkę mózgową, a tym samym cykl miesiączkowy. Zalecane jest masowanie na obu palcach 3 razy dziennie ruchami okrężnymi przez 3 minuty.

 Pobudzające wydzielanie hormonów wykazują zapachy takich ziół jak majeranek i jałowiec. W tym celu można wlać kilka kropel olejków eterycznych do lampki zapachowej albo miseczki z wodą i wstawić do sypialni.

Działanie pobudzające i lepsze ukrwienie, a co za tym idzie silniejsze krwawienie mają kąpiele stóp o wzrastającej temperaturze. Zaczynamy kąpiel od temperatury około 33 stopni, czyli sprawiającej wrażenie lekko ciepłej i co 15 minut dolewamy cieplejszej. Kąpiele są zalecane na około 8 dni przed spodziewaną miesiączką.  .       Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT