JAk leczyć hemoroidy. Domowe sposoby na hemoroidy. | Ochoroba.pl
21.05.2018 Dziś imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wiedza użytkowników: leczenie

JAk leczyć hemoroidy. Domowe sposoby na hemoroidy.

avatar
Autor:
Wiek:
48 lat
Miasto:
Płock
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Jest to choroba spotykana obecnie bardzo często. Cierpią na nią kobiety i mężczyźni, ludzie młodzi i starzy. W wyniku rozszerzenia żył splotu odbytniczego tworzą się w nim niebieskawe guzy, które łatwo krwawią - zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz odbytnicy.


Analizy - fizjologiczna i metaboliczna - wskazują, że przyczyną hemoroidów są długotrwałe zaparcia. Przy pojawieniu się takich objawów należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza. Warto jednak wiedzieć coś więcej o tej dolegliwości. I dlatego, aby się ich pozbyć, musimy przede wszystkim wyleczyć tę przypadłość. W tym celu należy m.in. stosować właściwe zestawy produktów spożywczych z przewagą surówek jarzynowych, zawierających dużo błonnika.


Leczenie zachowawcze polega również na stosowaniu nasiadówek w zimnej wodzie lub ciepłych kompresów z rozgotowanej na miazgę cebuli, odpowiednich czopków, wreszcie zażywaniu leków przeciw zaparciom.


W przypadku ostrego nasilenia zapalenia żylaków używa się zewnętrznie ziół do nasiadówek i kompresów lub wewnętrznie w postaci wyciągów kasztanowca.


Doraźnie można stosować sok wyciśnięty z gotowanej cebuli z dodatkiem 2 kropli oleju; nasączamy nim tampon waty, aplikując jako czopek do odbytnicy na noc, jeżeli krwawnice są położone wewnątrz. Gdy natomiast umiejscowione są na zewnątrz, okład robimy od zewnątrz, również z ugotowanej cebuli (można go przytrzymać opaską higieniczną), zmieniając co kilka godzin, by nie przysychał.


Możemy zażywać również propolis dwa razy dziennie po 15 kropli. Polecane jest także siemię lniane zmielone z cukrem (l łyżka cukru plus 3 łyżki siemienia) zażywane 2-3 razy dziennie po jednej łyżeczce.
Do leczenia hemoroidów można stosować takie zioła, jak np. dziewanna drobnokwiatowa, kruszyna pospolita, kora dębu, borówka czarna, skrzyp polny, mniszek lekarski, winorośl, cyprys, czosnek, cebula.

W ciężkich przypadkach hemoroidów należy stosować codziennie przez 14 dni przez 6-12 s nasiadówki z zimnej wody oraz na przemian polewanie nią ud i kolan, natomiast rano obmywanie górnej części ciała. Przez następne 14 dni można stosować obmywanie ud i półkąpiele.


Do nasiadówek z zimnej wody można dodać otręby oraz drożdże, co działa uspokajająco. Na hemoroidy krwawnicze do nasiadówek można stosować wywar z kory dębowej (100 g na l litr wody) gotowany 15 minut. Zaleca się unikanie alkoholu, nadmiaru kawy i ostrych przypraw trawiennych.Na użytek wewnętrzny zaleca się popijanie naparów: parzymy korzeń arcydzięgla plus piołun, pokrzywę i podbiał, skrzyp polny lub bez czarny razem z jagodami jałowca (przy zdrowych nerkach) plus babka lancetowata wąskolistna. Do tego można dodać sok z czosnku.
Ponadto warto stosować świeże soki z marchwi (280 g) i szpinaku (170 g) oraz marchwi (225 g), szpinaku (170 g), rzeżuchy i rzepy (55 g). Popijać kompot z suszonych śliwek i czarnych porzeczek.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT