Domowe sposoby na kaszel u dziecka. Co pomaga na kaszel u dziecka? | Ochoroba.pl
21.05.2018 Dziś imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wiedza użytkowników: porady

Domowe sposoby na kaszel u dziecka. Co pomaga na kaszel u dziecka?

avatar
Autor:
Wiek:
48 lat
Miasto:
Płock
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Na początku kaszel jest suchy, lecz po 1-2 dniach dziecko kaszlące wypluwa przezroczystą flegmę, która może zmienić barwę na szarą lub żółtą. Gdy kaszlowi nie towarzyszy gorączka bądź temperatura ciała nie przewyższa 37,2 C, mamy do czynienia z łagodną postacią kaszlu.


Domowe leczenie

Kaszlącemu dziecku, które karmione jest piersią, przez 1-3 dni robimy wieczorem ciepłe lewatywy. Co drugi dzień przez trzy wieczory kąpiemy dziecko w wodzie z dodatkiem gorczycy, po kąpieli zawijamy je dokładnie w koc, aby się wypociło. Gdy dziecko wypoci się, kładziemy mu na piersi kompres z ciepłej oliwy, który pozostawiamy na całą noc.

Następnego wieczoru smarujemy dziecku klatkę piersiową ciepłym miodem i owijamy flanelą. Bardzo skuteczne jest równoczesne położenie dziecku na brzuch kompresu z ciepłego naparu z rumianku. Obydwa kompresy pozostawia się na całą noc. Gdy kaszel nie ustąpi całkowicie, zabiegi powtarzamy, z tym że zamiast kompresu z naparu z rumianku kładziemy dziecku na brzuch kompres z ciepłego wywaru z siana, który usuwamy po dwóch godzinach.

Dzieciom karmionym sztucznie i tym, które odżywiają się już same, podajemy na 10 minut przed każdym posiłkiem lub na 2 godziny po każdym posiłku 0,5 filiżanki naparu z kwiatu bzu czarnego i liści podbiału, które to zioła mieszamy w równych częściach (na przykład po 25 gramów). Przyrządzając napar bierzemy 2 łyżki stołowe ziół, dodajemy do nich 1 łyżkę stołową miodu, zalewamy 500 mililitrami wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem przez 10 minut, a po wystygnięciu przecedzamy.

Przy silnym i męczącym kaszlu stosujemy syrop z cebuli, który przygotowujemy w osobnym naczyniu w następujący sposób: w 500 mililitrach wody rozpuszczamy 1 kilogram cukru, wkładamy do tego syropu 250 gramów drobno poszatkowanej cebuli i gotujemy wszystko tak długo, aż cebula zrobi się miękka, wówczas przecedzamy sok przez gęsto tkane płótno. Do otrzymanego soku z cebuli dolewamy syrop i znów gotujemy przez 5 minut. Po wystygnięciu syrop jest gotowy do spożycia. Syrop podajemy dziecku po jedzeniu, 4-5 razy dziennie po 1 łyżeczce.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT