Jakie świadczenie przysługują przy wypadku przy pracy | Ochoroba.pl
28.11.2020 Dziś imieniny Jakuba, Stefana, Romy

Wiedza użytkowników: wypadki

Jakie świadczenie przysługują przy wypadku przy pracy

avatar
Autor:
Wiek:
42 lat
Miasto:
Płeć:
mężczyzna
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Ostatnio interesowałem się tym problemem. Znalazłem trochę informacji na ten temat, więc je wklejam dla naszej społeczności i potomności :)

Wypadek w pracy to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w związku z pracą i spowodowało uraz, gdy wykonywałaś obowiązki polecone przez przełożonych ? wykonywałaś czynności na rzecz pracodawcy, nawet jeśli nie wydał ci bezpośredniego polecenia ? jeśli uległaś wypadkowi w czasie podróży służbowej. Jako pracownik podlegasz ochronie juz na klatce schodowej, gdy idziesz do firmy. Jest to wypadek w drodze do pracy i masz prawo do odszkodowania. Droga powrotna rozpoczyna się za bramą twojego zakładu. Jeżeli uległaś/uległeś wypadkowi w drodze, a twój stan zdrowia na to pozwala, powiadom niezwłocznie swojego bezpośredniego przełożonego lub pracownika działu kadr.

Jakie świadczenia przysługują po wypadku przy pracy?

-zasiłek chorobowy - 100% - świadczenie rehabilitacyjne po 182 dniach "zasiłku chorobowego?"?

- zasiłek wyrównawczy (dla pracownika, który powrócił do pracy, ale nadal poddaje się rehabilitacji i z tego powodu mniej zarabia)

- jednorazowe odszkodowanie, którego wysokość zależy od tego, jak poważnego doznałaś urazu

- pokrycie kosztów leczenia z zakresu stomatologii i zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny - jeśli komisja z ZUS wyda orzeczenie o trwałej niezdolności do pracy, możesz zacząć gromadzić dokumenty i starać się o rentę.

Jeśli doznasz stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu (to taki, który narusza twoją sprawność na czas do 6 miesięcy), przysługuje ci jednorazowe odszkodowanie. Zostaniesz wtedy poproszona przed komisję ZUS, która określi jego wysokość.

Źródło: NajNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT