Uwaga na chodziki dla dzieci i inne niebezpieczne zabawki! | Ochoroba.pl
18.07.2019 Dziś imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Wiedza użytkowników: porady

Uwaga na chodziki dla dzieci i inne niebezpieczne zabawki!

avatar
Autor:
Wiek:
39 lat
Miasto:
Warszawa
Płeć:
kobieta
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Czytałam artykuł o tym, jak korzystanie z chodzików wpływa na rozwój maluchów, może informacje przydadzą się rodzicom, którzy planują zakup tego sprzętu.
"W 2002 roku Mary Garrett, dziekan wydziału psychoterapii na uniwersytecie w Dublinie udowodniła na podstawie przekrojowego badania o wpływie chodzików na rozwój aparatu ruchowego dziecka, że chodziki mają negatywny wpływ na prawidłowy rozwój maluchów. ? Znacząco opóźniają u dzieci osiągnięcie kolejnych etapów rozwojowych takich jak raczkowanie, stanie i bieganie ? podsumowują naukowcy."
Chodziki wcale nie są tak bezpieczne, jak nam się wydaje - "Okazuje się, że w chodzikach dzieci ?mogą błyskawicznie rozwinąć prędkość od 10 do 20 kilometrów na godzinę?."
Od 2004 roku obowiązuje zakaz sprzedaży chodzików w Kanadzie i krajach Skandynawskich.
Okazuje się, że zbędnych i niebezpiecznych przyrządów dla dzieci jest więcej. Równie groźna jest huśtawka o nazwie Babyhopser. Dziecko wkłada się do siodełka przymocowanego na sznurach do framugi drzwi.
Kolejna zabawka to leżaczek-bujaczek (wyposażony w funkcje dźwiękowe i wibrowania ze zintegrowanymi głośnikami i możliwością podłączenia odtwarzacza typu MP3/CD!) Jest on wprawdzie bezpieczny dla dziecka, ale upośledza jego naturalny rozwój - przenosi niemowlę w świat pozbawiony wszelkiej kreatywności, który nie ma nic wspólnego z potrzebami dziecka i dusi w zarodku wszelką samodzielność i inicjatywę.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT