Pogodowe bóle głowy | Ochoroba.pl
05.12.2020 Dziś imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Wiedza użytkowników: porady

Pogodowe bóle głowy

avatar
Autor:
Wiek:
42 lat
Miasto:
Płeć:
mężczyzna
Jestem:
nie związana/y ze służbą zdrowia
image

Wiele osób ma problem z nadmierną wrażliwością na zmiany frontów pogodowych. Występują u nich bóle głowy, czasem zawroty i nudności. Niektórzy obserwując swoje dolegliwości potrafią nawet na tej podstawie trafnie przewidywać zmiany pogody.
Bierze się to stąd, iż nasz organizm jest czułym odbiornikiem zmian nie tylko ciśnienia atmosferycznego, ale i jonizacji powietrza. Pod wpływem tych bodźców w pewnych obszarach głowy nadmiernie kurczą się naczynia krwionośne.
Niestety nie ma jednej recepty na tę dolegliwość. W takich przypadkach niektórym osobom bardzo pomaga doraźne zażycie tabletki aspiryny. Z kolei u innych (aby stracić nadmierną wrażliwość na zmiany pogody) wyjściem jest dopiero długotrwałe podawanie związków magnezu. Choć magnez można podawać również doraźnie, zaraz po tym jak pojawi się ból związany ze zmianą pogody, ponieważ działa on od razu rozszerzając naczynia krwionośne.
Dobrym sposobem dla części cierpiących na tę dolegliwość osób może być masaż mięśni szyi i karku.
Odradza się stosowanie w takich przypadkach środków przeciwbólowych, zwłaszcza jeśli jest to nasza częsta przypadłość, ponieważ tego typu środki mają działanie uzależniające i często źle wpływają na zdrowieNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT