Potrawy z jabłek | Ochoroba.pl
15.07.2024 Dziś imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza


Owoce

Potrawy z jabłek

Kopia owoce - jabłka - kobieta - kosz - zmniejszone.jpg

Niezliczone właściwości medyczne jabłek zadziwią każdego. Warto wiedzieć, że jabłka w różnej postaci są pomocne na liczne schorzenia. Jak je przyrządzić?

Zetrzyj dla zdrowia

Badania potwierdzają, że spożywanie jabłek obniża poziom cholesterolu we krwi. Ciekawe, że największe obniżenie następuje u ludzi, którzy spożywali tarte jabłka.

Tarte jabłka są znanym ludowym środkiem stosowanym przy leczeniu biegunek i innych zaburzeń przewodu pokarmowego u dzieci. Ludowa medycyna stosowała też tarte jabłka do okładów dla przyspieszenia gojenia ran.

Jabłka skutecznie zapobiegają nadmiernej fermentacji w jelitach oraz przeciwdziałają zaparciom.

Pieczone

Kiedy trzeba zastosować dietę lekko strawną, warto pamiętać o pieczonych jabłkach. Przygotowanie ich jest bardzo proste: po wydrążeniu gniazd nasiennych, wsypaniu łyżeczki cukru albo dodaniu łyżeczki dżemu czy miodu, można je upiec na patelni albo w garnku żaroodpornym, a najlepiej w piekarniku, po zawinięciu w folię aluminiową.

Gotowane

W stanach gorączkowych, w przewlekłych nieżytach żołądka, w chorobie wrzodowej, u chorych cierpiących na nawykowe zaparcia, w kamicy żółciowej, a także w przewlekłym zapaleniu trzustki, w niewydolności krążenia, w przewlekłych zapaleniach nerek bardzo korzystne jest podawanie gotowanych jabłek. Można je podawać same lub w galaretce, a także łączyć z innymi owocami.

Sok z jabłek

Jest bogaty w witaminy, zwłaszcza C, oraz w związki potasu, o czym powinni pamiętać ludzie, którzy stale przyjmują leki moczopędne lub nasercowe albo z powodu niedoborów potasu cierpią na bolesne skurcze łydek, zwłaszcza nocą.

Szklanka świeżego soku jabłkowego dziennie może jesienią zapobiegać przeziębieniom.

U bardzo małych dzieci zbyt duża ilość soku może niekiedy powodować biegunki.Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT