NUTRIDRINK ? sposób na wzmocnienie w chorobie | Ochoroba.pl
25.04.2018 Dziś imieniny Jarosława, Marka, Wiki


Zdrowe żywienie

NUTRIDRINK ? sposób na wzmocnienie w chorobie

Gazety i portale internetowe zasypują nas setkami artykułów o odchudzaniu i dietach odchudzających. O utracie wagi w czasie choroby niestety mówi niewielu. Tymczasem osłabienie towarzyszące chorobie może być bardzo niebezpieczne.


Niedożywienie u nas? Niemożliwe?


Z czym najczęściej kojarzy się niedożywienie? Zazwyczaj z biedą, przede wszystkim w krajach Trzeciego Świata. W rzeczywistości niedożywienie dotyczy aż połowy pacjentów przebywających w polskich szpitalach. Część z nich już w momencie przyjmowania na oddział wykazuje objawy niedoborów pokarmowych, które pogłębiają się w wyniku choroby, badań diagnostycznych, operacji czy długotrwałego przebywania w szpitalu. Niedożywienie w tym wypadku najczęściej nie wynika z biedy, lecz z choroby, która powoduje z jednej strony większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a z drugiej  brak apetytu i problemy z normalnym odżywianiem.

Dlaczego niedożywienie jest groźne?


Utrata wagi i osłabienie (medycznie: niedożywienie towarzyszące chorobie) powodują, że organizm nie ma siły walczyć z chorobą. Brakuje mu składników dzięki, którym zwalcza infekcje, leczy rany i szybciej się regeneruje. Dlatego ważne jest aby dieta chorego była pełnowartościowa i dostarczała mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych.


Jak rozpoznać niedożywienie?


Przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, czy chory nie ma zmniejszonego apetytu i czy jada mniej niż zwykle. Również problemy z gryzieniem i połykaniem powodują utratę wagi. Niedożywienie może być też skutkiem przedłużających się biegunek czy wymiotów.

Najłatwiej sprawdzić zagrożenie niedożywieniem obliczając swoje BMI.

  BMI: masa ciała [kg] / wzrost?
 BMI <18.5  niedożywienie
 BMI 19-25   prawidłowa masa ciała
 BMI >25  nadwaga

 

Jeśli chory chudnie i ma któryś z wymienionych wyżej objawów, prawdopodobnie oznacza to, że jest zagrożony niedożywieniem i należy zastosować leczenie żywieniowe. Najprostszym sposobem jest uzupełnianie diety specjalnymi preparatami odżywczymi takimi jak NUTRIDRINK.


Dlaczego NUTRIDRINK to najlepszy sposób na wzmocnienie?


NUTRIDRINK to preparat skomponowany tak, aby w niewielkiej objętości dostarczyć wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedna buteleczka zawiera porcję energii, białka i innych składników odpowiadających śniadaniu lub połowie obiadu. Może być spożywany jako wysokokaloryczny i wysokobiałkowy zamiennik posiłku albo pełnowartościowy dodatek do wielu potraw. Niewątpliwą zaletą preparatu NUTRIDRINK jest postać płynna oraz szeroki wybór smaków, co jest niezwykle ważne w przypadku braku apetytu i problemów z połykaniem.


NUTRIDRINK dostępny jest w poręcznej,  butelce ze słomką o objętości 200 ml, więc nawet osoby z ograniczoną sprawnością rąk mogą spożywać go samodzielnie.
Jak długo można stosować NUTRIDRINK?


NUTRIDRINK powinien być stosowany do momentu uzyskania prawidłowej masy ciała lub gdy chory będzie już w stanie pokryć swoje zapotrzebowanie energetyczne zwykłą dietą. Zazwyczaj powrót do właściwej masy ciała zajmuje około 2-3 tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilka miesięcy. Dlatego wielu lekarzy i dietetyków zaleca odpowiednio dopasowane do stopnia niedożywienia ?kuracje?, podczas których stosuje się NUTRIDRINK.


Dla kogo przeznaczony jest NUTRIDRINK?


NUTRIDRINK jest wysokokaloryczną, wysokobiałkową dietą przeznaczoną dla wszystkich chorych, którzy są osłabieni i tracą na wadze lub nie mogą normalnie jeść. Najczęściej jest stosowany w takich przypadkach jak:


?    choroby nowotworowe,
?    przygotowanie do zabiegów operacyjnych,
?    rekonwalescencja po zabiegach operacyjnych,
?    brak apetytu (np. u dzieci, chorych, osób w wieku podeszłym),
?    zaburzenia żucia i połykania,
?    mukowiscydoza,
?    okres rekonwalescencji po chorobie,
?    jadłowstręt psychiczny.

W aptekach dostępna jest szeroka gama produktów Nutridrink:


?    Nutridrink - wysokokaloryczna dieta w postaci napoju mlecznego. Dostępne smaki: neutralny, czekoladowy, waniliowy, truskawkowy, owoce tropikalne.


?    Nutridrink Juice Style - beztłuszczowa, wysokokaloryczna dieta w postaci nektaru, przeznaczona dla chorych ze schorzeniami wątroby, dróg żółciowych i nerek. Dostępne smaki: truskawkowy, jabłkowy.


?    Nutridrink MultiFibre - wysokokaloryczna dieta z dodatkiem błonnika, który reguluje pracę jelit (m.in. zapobiega zaparciom). Polecany podczas długotrwałego stosowania tego typu odżywek. Szczególnie zalecany osobom, dla których preparaty NUTRIDRINK są jedynym źródłem pożywienia. Dostępne smaki: pomarańczowy, waniliowy, truskawkowy.


?    Nutridrink Yoghurt Style - wysokokaloryczna dieta w postaci napoju jogurtowego. Dostępne smaki: waniliowo-cytrynowy, malinowy.


?    Nutridrink Soup - wysokokaloryczna dieta z dodatkiem błonnika w postaci kremowej zupy dostępnej w dwóch smakach: kurczakowym i pomidorowym.


Produkt można kupić po atrakcyjnych cenach w aptekach tradycyjnych i internetowych.


Co warto wiedzieć pijąc NUTRIDRINK?

 

?    NUTRIDRINK najlepiej podawać schłodzony.

?    Aby uniknąć wzdęć czy uczucia pełności należy pić go powoli: 1 opakowanie na 30-60 minut.

?    NUTRIDRINK popijamy pomiędzy posiłkami, aby nie spowodować uczucia sytości i zmniejszenia apetytu.

?    NUTRIDRINK wolno podgrzewać, schładzać lub zamrażać . Należy jednak pamiętać, żeby nie spożywać go, gdy ponownie rozmrozi się po zamrożeniu. NUTRIDRINKA nie wolno także gotować.

?    NUTRIDRINK może być stosowany jako dodatek do wielu potraw i deserów. Na bazie preparatu można przygotowywać m.in. sosy owocowe i koktajle. Więcej przepisów z użyciem NUTRIDRINKA można znaleźć na stronie: http://www.niedajsiezjescchorobie.org/nutridrink.php


Produkty Nutridrink są dostępne w aptece bez recepty. Zaleca się skonsultowanie dawkowania z lekarzem lub farmaceutą.

 

Dawkowanie powinno być ustalane indywidualnie.
Standardowo stosuje się:

?    1-4 opakowań dziennie w przypadku, gdy NUTRIDRINK jest uzupełnieniem diety
?    5-7 opakowań dziennie, gdy NUTRIDRINK jest jedynym źródłem pożywienia.

Jeżeli masz problemy z ustaleniem ilości NUTRIDRINKA odpowiedniej dla Ciebie ? zajrzyj na stronę:
http://www.niedajsiezjescchorobie.org/program_leczenia_zywieniowego/program_leczenia_zywieniowego.html

 Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT