odchudzanie po sanatorium | Ochoroba.pl
07.12.2022 Dziś imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława


odchudzanie po sanatoriumPosty:
2

Witam wszystkich.Otóż zaczęłam się odchudzać w sanatorium gdy miałam wagę 58,4.schudłam 5,1 kg czyli ważyłam 53,3kg.Mój wzrost to 154cm i moim zdaniem zaczął mi się efekt jojo bowiem po chwili zaczęłam tyć i ważę już 54,4kg przy takim samym żywieniu i ćwiczeniach.W sanatorium powiedziano mi że mam schudnąc do 40 kg czyli jeszcze bardzo dłuuuga droga przede mną.Ale moja upragniona waga to 45kg.tyle by mi starczyło.Otóż jestem chora na tarczyce i nie mogę się przemęczać więc chciałam się zapytać jakie mam ćwiczenia wykonywać aby schudnąc i przy tym zmniejszyć sobie uda,łydki i brzuch.Bardzo proszę o pomoc.I mam jeszcze jedno pytanie czy po takim odchudzaniu jest to normalne że nie mam okresu chociaż w tym miesiącu nie miałam a miesiąc się kończy.Proszę o odpowiedzi bo sie martwię.


---------------------
Reklama - czytaj dalej poniżejnie związana/y ze służbą zdrowia

Komentarze

Posty:
27
Nie jestem związany z branżą medyczną

 Kizia, a możesz mi podpowiedzieć, czym objawia się Twoje chorowanie na tarczycę? 

I czemu chcesz ważyć 45 kg? To bardzo mało.

A to, że ważysz 54,4 to raczej nic strasznego. Kup sobie wagę, która mierzy poziom wody, tkanki tłuszczowej itd. Może Twój organizm zatrzymał trochę więcej wody i stąd ten dodatkowy kg. Do tego wagi ustawiane na nierównej podłodze potrafią dawać pomiary o 1-2 kg błędnie. 

Jak się nie możesz przemęczać, to nie wiem jakie ćwiczenia byłyby ok. Pytanie czy możesz tańczyć? Taniec fajnie kształtuje te partie, o których napisałaś. A brzuch można wesprzeć po prostu robieniem ćwiczeń na mięśnie brzucha. Codziennie ćwicz 20 minut robiąc delikatne skłony brzucha (nie podnosząc cały tułów tylko lekko odrywając łopaki od podłogi, chwilę zatrzymując się w powietrzu i po chwili opuszczasz plecy aż łopatki delikatnie dotkną podłogi. Wtedy znowu odrywasz się na kilka centrymetrów). Ważne aby ćwiczenia urozmaicać, bo takimi prostymi brzuszkami ćwiczysz tylko jedną partię mięśni.

Dobre są też robione na stojące skręty tułowia przy wyprostowanym kręgosłupie. Lewa ręka przy skręcie w lewo stara się dotknąć prawego uda, i prawa analogicznie. I tak kilka serii po 50-100. To dość lekkie ćwiczenie, a pozwala wzmacniać mięśnie brzucha.


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT