Ureaplasma urealyticum - co to takiego ? | Ochoroba.pl
16.06.2024 Dziś imieniny Aliny, Anety, Benona


Ureaplasma urealyticum - co to takiego ?

Ureaplasma urealyticum jest drobnoustrojem, który odpowiada za zakażenia układu moczowo-płciowego. Mówi się o niej bardzo rzadko. Trudno też znaleźć wiarygodne informacje na jej temat. Nie oznacza to bynajmniej, że można to zbagatelizować. Wbrew pozorom zakażenie bakterią Ureaplasma urealyticum występuje naprawdę często i dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Bakteria ta przenosi się na drodze kontaktów seksualnych (poprzez kontakt z zakażoną osobą). Obok zakażenia wirusem HPV i bakterią Chlamydia trachomatis zakażenie Ureaplasma urealyticum należy do najczęstszych zakażeń układu moczowo-płciowego.  Każda osoba aktywna seksualnie jest narażona na zakażenie wyżej wymienioną bakterią. Jakie są objawy zakażenia?

Zakażenie często przebiega w sposób bezobjawowy, nie dając żadnych symptomów swego istnienia.  Bakteria  znajduje się wówczas w organizmie, ale zarażona osoba nie jest tego świadoma, gdyż żadne objawy zewnętrzne na to nie wskazują. Jeśli jednak zakażenie daje objawy to do najczęstszych należą:
? Dolegliwości związane z oddawaniem moczy
? Ból i pieczenie w okolicy cewki moczowej
? Częste oddawanie moczu
? Uczucie ?parcia na pęcherz?


Dlaczego zakażenie jest takie groźne?


Zakażenie bakterią Ureaplasma urealyticum  powoduje zakażenia układu moczowo ? płciowego. Nie leczona infekcja może doprowadzić do naprawdę poważnych konsekwencji. U mężczyzn zakażenie wyżej wspomnianą bakterią może rozwinąć się w zapalenie gruczoły krokowego, natomiast u kobiet w zapalenie jajników, jajowodów oraz szyjki macicy. Nieleczone zakażenia bakterią Ureaplasma urealyticum  może także doprowadzić do powtarzających się poronień. Jeśli kobieta przechodzi infekcję w czasie ciąży to bakteria podczas porodu może zostać przeniesiona na noworodka.
Nasienie mężczyzn, u których w organizmie znajduje się bakteria jest mniej ruchliwe oraz zawiera większą liczbę nieprawidłowych plemników. Badania wykazują również, iż prawdopodobny jest związek pomiędzy zakażeniami bakterią Ureaplasma urealyticum  oraz kobiecą i męską niepłodnością, przedwczesnymi porodami, opóźnieniem rozwoju płodu, oraz małą masą dziecka w okresie noworodkowym. Jeśli więc planujemy ciążę należy sprawdzić czy nie jesteśmy zakażeni bakterią Ureaplasma urealyticum.  

 


Artykuł napisany przez : Ogólnopolskie Laboratorium Genetyczne testDNA specjalizujące się w testach genetycznych oraz ustaleniu ojcostwa i pokrewieństwaNa ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT