Apteki internetowe - legalna taniocha | Ochoroba.pl
16.06.2024 Dziś imieniny Aliny, Anety, Benona


Leki

Apteki internetowe - legalna taniocha

Apteka internetowa tanie leki.jpg

Leki z dostawą do łóżka? Niemożliwe? A jednak. Dziś, nie wychodząc z domu, możemy kupić leki bez recepty. I co najważniejsze, dużo taniej.

 

Od kilku lat w Polsce rozpowszechniają swą działalność apteki internetowe. Do ich działalności nie wszyscy są przekonani. Wątpliwości mają lekarze, farmaceuci, pacjenci. Mimo tego sprzedaż leków przez Internet kwitnie, a liczba wirtualnych aptek rośnie. Nie przekonanych, przekonuje cena. W aptece internetowej, jest po prostu dużo, dużo taniej.

Pierwsi w zażywaniu

W Polsce popularność zakupów przez Internet stale rośnie. Polacy doceniają wygodę tego typu transakcji, a co najważniejsze możliwe do osiągnięcia oszczędności. Na tych samych korzyściach bazują e-apteki. Biorąc pod uwagę ilość zażywanych przez nas leków, możliwość zaoszczędzenia na często zażywanym preparacie może być doceniona. W 2006 roku wydatki na leki w naszym kraju wyniosły 2,6 proc. PKB, co okazało się najwyższą wartością w całej Europie (źródło, publikacja: System Ochrony Zdrowia).

Dzięki niższym cenom i możliwej dostawie do domu, apteki internetowe zwiększają dostępność leków. Potwierdza to Rafał Wiercioch właściciel apteki Tanie-Leczenie.pl - ceny leków, suplementów i kosmetyków w porównaniu z apteką działającą w tradycyjnych warunkach są o wiele niższe, co nie powinno dziwić, ponieważ takie same różnice można zaobserwować w innych branżach. Plusem oprócz oszczędności jest wygoda i łatwość zakupów oraz co najważniejsze szeroka oferta. W związku z tym, że współpracujemy z największymi hurtowniami w kraju jesteśmy w stanie sprowadzić każdy preparat dostępny na rynku.


Kupując leki przez Internet zwróć uwagę na:
  • Przesyłkę - jeśli opakowanie leku zostało naruszone lub jego stan budzi Twoje wątpliwości, zwróć przesyłkę osobie dostarczającej lub odeślij ją do apteki
  • Zezwolenie - sprawdź czy apteka, w której zamawiasz preparat opublikowała na swojej stronie zezwolenie na prowadzenie apteki
  • Poradę farmaceuty - jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, zadzwoń lub wyślij zapytanie do farmaceuty przed złożeniem zamówienia.
  • Odbiór - Jeśli to możliwe, odbierz zamówiony lek osobiście.

 

W Europie Zachodniej sprzedaż leków przez Internet jest czymś normalnym i akceptowanym. W 2006 roku rynek ten wynosił tam 7-8 proc, z prognozą 10 procentową na kolejne lata. Analitycy rynku twierdzili wówczas, że podobny udział w rynku sprzedaży leków odnotują w najbliższej przyszłości polskie apteki internetowe.

Senat za e-aptekami

Historia polskiego biznesu e-aptecznego nie była prosta. Gdy w lutym 2007 roku Sejm odrzucił poprawkę do nowelizacji prawa farmaceutycznego, która dopuszczała wysyłkowej sprzedaży leków bez recepty, wydawało się, że los aptek internetowych jest przesądzony. - Polska nie jest jeszcze gotowa na taki rodzaj sprzedaży leków - mówiła wówczas przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia, Małgorzata Stryjewska z PIS.

Rozwój e-aptek wspierała natomiast Platforma Obywatelska. - Ceny leków w e-aptekach są nawet o 30 proc. tańsze. To zwiększa dostępność leków - przekonywali posłowie PO. Biorąc pod uwagę niechęć PiS do e-aptek oraz posiadaną wówczas większość w Senacie i piastowany przez Lecha Kaczyńskiego urząd Prezydenta, wydawało się, że decyzja Sejmu będzie decyzją ostateczną.

Nieoczekiwanie, miesiąc później Senat wprowadził, a Sejm zatwierdził, poprawkę do prawa farmaceutycznego, która dopuszczała sprzedaż wysyłkową leków bez recepty przez apteki i punkty apteczne. Warunki sprzedaży miał określić minister zdrowia w oddzielnym rozporządzeniu.

W maju 2008 roku weszło w życie rozporządzenie ministra zdrowia, określające warunki sprzedaży. - Wszystkie e-apteki muszą udostępnić na swojej stronie PDF-a z pozwoleniem na prowadzenie apteki ogólnodostępnej. Dokument określa również obowiązek e-aptek co do przechowywania leków, organizowania wysyłek, stosowania odpowiednich warunków transportu, które odpowiednio zabezpieczą preparaty - mówi Rafał Wiercioch, z apteki Tanie-leczenie.pl

Taniej niż w markecie

W Stanach Zjednoczonych, leki przez Internet kupuje co piąta osoba. W Wielkiej Brytanii udział e-aptek w sprzedaży leków sięgnął 7 proc. a w Niemczech dopuszczono nawet sprzedaż leków na receptę. Obecne prawo europejskie umożliwia wprowadzenie ograniczeń w poszczególnych państwach wspólnoty, na wysyłkową sprzedaż leków na receptę, z czego korzysta większość krajów. Dostępnymi bez recepty lekami z kategorii OTC, zgodnie z europejskim prawem, przez Internet można handlować w całej Europie. Kto wie, być może za kilka lat, także leki na receptę będą dostarczane nam wprost do łóżka.Tyle zaoszczędzisz !

Preparat

Cena w klasycznej aptece

Cena w e-aptece

Oszczędność

Cellasene x 60

190 zł

116,00 zł

74,00 zł

Biocell x 60

115 zł

75,00 zł

35,00 zł

Permen x 30

56 zł

35,00 zł

21,00 zł

Hepatil x 40

13 zł

8,90 zł

4,10 zł

Revalid x 90

49 zł

35,00 zł

14,00 zł

Źródło: www.tanie-leczenie.pl

 

 Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT