Nowotwór żołądka | Ochoroba.pl
15.07.2024 Dziś imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza


Nowotwór żołądka

Rak żołądka częściej występuje u osób po 50 roku życia. Kobietyw porównaniu do mężczyzn zapadają na tę chorobę rzadziej. Dokładna przyczynazachorowania nie jest znana. Dużą rolę odgrywa uwarunkowanie genetyczne(występowanie tej choroby w rodzinie) i pojawianie się przewlekłych choróbżołądka.

Istotne są warunki życia człowieka. M.in. sposób odżywianiasię (zachorowaniu sprzyja dieta ciężkostrawna, bogata w tłuszcz), używki w tymszczególnie papierosy i alkohol, wykonywana praca i natężenie stresu. Okresrozwoju zmian w żołądku jest powolny, bo trwa około 10 lat, jednak szybkośćzmian postępuje wraz z powiększeniem się masy guza.

Podobnie jak przy raku trzustki, objawy nowotworu żołądkanie wskazują bezpośrednio na ten narząd. Pojawia się uczucie niesmaku w ustach,złe samopoczucie, osłabienie. Czasami zdarzają się pobolewania pod sercem atakże uporczywa zgaga. Alarmująca powinna być utrata apetytu i niechęć doniektórych posiłków, szczególnie tych zawierających mięso. W dalszym etapierozwoju choroby pojawiają się bóle w górnej części brzucha, nudności i wymioty,gorączka a także niedokrwistość czyli zbyt mała liczba czerwonych krwinek spowodowanakrwawieniami wewnątrz żołądka.

Nowotwór żołądka daje przerzuty do innych narządów. Niestetyniewielka liczba osób na czas zgłasza się do lekarza, co skutkuję wysokąśmiertelnością.

 

onlinewikiedu.com


Na ten temat:


Wiedza użytkowników:

badania (64)
choroby (416)
ćwiczenia (13)
diety (50)
intymnie (61)
leczenie (117)
lekarze (9)
leki (64)
operacje (10)
placówki (10)
porady (409)
prośby (1)
przepisy (58)
urazy (18)
wypadki (32)
zabiegi (36)
Realizacja stronki: openBIT